Migrace z ACTIVE 24
do Websupportu

Máte u ACTIVE 24 zaregistrovanou jednu nebo vícero domén a čeká vás migrace? Přečtěte si detailněji o změnách, které se vás týkají.
  • 1 . Výrazné zjednodušení administrace domén
  • 2. Změny v nastavení služeb

1 . Výrazné zjednodušení administrace domén

Zavádíme doménové profily

Při objednávce domény si zákazník u Websupportu vytváří (případně vybírá už existující) doménový profil, na který si doménu registruje. Výhodou doménových profilů je možnost hromadné editace údajů držitele domén pro všechny domény, pro něž je profil nastaven. Při změně údajů u několika domén už tedy nebude nutné změnu provádět u každé domény zvlášť, jak tomu bylo doteď.

Jednodušší změna nameserverů

Nebudeme požadovat potvrzení e-mailem – v ACTIVE 24 bylo vždy třeba potvrdit změny nameserverů v odkazu, který byl držiteli domény zaslán e-mailem. U Websupportu to už nebude třeba. Změna se tak pro vás zrychlí. 

Odebrání administrativních kontaktů u .CZ domén

V rámci migrace budou u .CZ domén odebrány administrativní kontakty. Důvodem je zjednodušení doménové správy, díky kterému administrativní kontakt pozbývá významu. Tato změna nijak neovlivní funkčnost vaší domény. 2. Změny v nastavení služeb

Změna nameserverů

U domén používajících nameservery ACTIVE 24 (alfa.ns.active24.cz, beta.ns.active24.cz a gama.ns.active24.sk) dojde ke změně na nameservery Websupport (ns1.websupport.cz, ns2.websupport.cz a ns3.websupport.eu). Při změně budou automaticky převedeny všechny DNS záznamy, které máte u ACTIVE 24 nastavené.Něco nesedí nebo není jasné? Ozvěte se nám, rádi to s vámi probereme.