Nejčastější otázky

Domény

Co je to doména?
Jednoduše řečeno je doména názvem vaší stránky na internetu. Konkrétní doména je např. websupport.cz
Jak si zaregistruji novou doménu?
Nejdřív si promyslete název své nové domény. Ověřte si, zda je doména volná a následně si ji objednejte na naší stránce.
Budu vlastníkem registrované domény?
Jestliže chcete být vlastníkem .cz domény, je třeba při vyplňování objednávky zadat CZNIC – identifikační kód majitele. Ten vám přidělí národní registrátor .cz domén: nic.cz.
Jaké údaje má WebSupport k registraci domén?
NIC CZ Identifikátor:
  • WEBSUPPORT
DNS:
  • ns1.websupport.sk
  • ns2.websupport.sk
  • ns3.websupport.sk
Jak dlouho registrace domény trvá?
Domény registrujeme okamžitě po úhradě předfaktur. Domény jou plně funkční do 24 hodin od registrace u národního registrátora (většinou však daleko dřív).

Hosting

Co je to hosting?
Zjednodušeně řečeno je hosting prostor na serveru, kde jsou uloženy všechny soubory vaší stránky. Ty jsou následně zobrazované a dostupné přes internet.
Který druh hostingu je pro mě nejvhodnější?
Při výběru vhodného druhu hostingu se řiďte velikostí a náročností vaší webové stránky. Pro většinu jednoduchých webových stránek bez redakčního systému úplně stačí Custom hosting. Unlimited hosting doporučujeme spíš pro větší, prostorově náročné projekty. Jestliže máte několik stránek, použitím multihostingu se vám sníží náklady a také se výrazně zjednoduší správa domén.
Je možné měnit parametry hostingu bez výpadku?
Parametry předplaceného hostingu si u nás můžete kdykoli změnit. Stačí nám napsat na kontaktní mail a změna proběhne bez výpadku vaší webové stránky.
Jsou data na hostingu zálohována?
Data, e-maily a databáze každého hostingu jsou u nás zálohovány po dobu 14 dní. V případě, že potřebujete zálohu, nám stačí napsat z vašeho kontaktního e-mailu. Zálohy databází najdete ve svém WebAdminu.
Mohu otestovat stránku na hostingu ještě před změnou DNS?
Všechny weby je možné otestovat ještě před změnou DNS záznamů na naše. Testovat můžete před spuštěním na URL http://d.websupport.cz/domena.tld.

Virtuální servery

Co je to virtuální server?
Virtuální server (z anglického Virtual Private Server) je softwarově vytvořený server, který se chová a má vlastnosti dedikovaného serveru.
Můžeme změnit parametry serveru i v průběhu předplaceného období?
Parametry virtuálního serveru si můžete kdykoliv změnit sami ve svém webadminu. Změny se projeví ihned po zaplacení vzniklého rozdílu.
Co se stane, kdy nebude virtuální server zaplacen?
  • Virtuální server se po 7 dnech od expirace vypne
  • Po 7 dnech od vypnutí budou smazány i data virtuálního serveru
  • Pokud uhradíte platbu v rozmezí těchto 14 dní, server bude znovu spuštěný
Správa systému
Správa, monitoring a zálohování OS Linux a aplikací běžících na VPS máte plně ve vlastních rukou. V případě zájmu si můžete tyto služby u nás doobjednat.

Dedikovaný server

Co je to dedikovaný server?
Dedikovaný server je samostatný fyzický server, který je celý vyhrazený (dedikovaný) pouze vám. Vy rozhodujete, co se na něj nainstaluje (jaký software, aplikace a nastavení) a o jeho výkon se s nikým jiným nedělíte.
Jaké má dedikovaný server výhody?
Dedikovaný server vám poskytne vyšší výkon než virtuální server a zároveň vyšší dostupnost poskytovaných služeb. Výhodou pronájmu je i to, že péče o fyzické komponenty (výměna nefunkčních, upgrade apod.) je na nás.
Mohu upravovat parametry dedikovaného serveru?
Ano, je to možné. Servery jsou zpravidla sestaveny z běžně dostupných enterprise komponentů, které lze poměrně jednoduše měnit, resp. doplňovat.
Co když potřebuji vyšší výkon, než jaký dokáže poskytnout samostatný dedikovaný server?
V případě potřeby existuje možnost kombinovat více dedikovaných serverů do jedného celistvého řešení. Stačí nás kontaktovat na obchod@websupport.cz
Helpdesk icon Můžeme vám pomoci nebo poradit?

02 26 25 32 40

helpdesk@websupport.cz
Zadejte prosím váš login
Zadejte prosím vaše heslo
Zapomněli jste heslo?
Zadejte prosím váš login
Zadejte prosím požadovaný text
LiveAgent