Nová generace prémiových vps
  • Rychlé SSD disky pro top výkon
  • Vysoká dostupnost pro váš byznys
  • Cloud řešení, které roste s vámí

SPOLEHLIVOST. VÝKON. FLEXIBILITA.

Virtuální server

Říkáme to na rovinu. Naše VPS nejsou nejlevnější na trhu, ale nejkvalitnější. Takové, jaké bychom si chtěli sami koupit. Řešení je postaveno na moderních technologiích a je vhodné pro náročné projekty, kterým již nepostačují možnosti sdíleného hostingu (e-shopy, portály nebo aplikace s velkou návštěvností). Přeneste si vaše data do našeho cloudu ještě dnes a ušetřete na vlastní infrastruktuře.
Vsaďte na rychlost a výkon
Pokud jsme na něco obzvláště pyšní, tak je to mnohonásobný výkon progresivního SSD úložiště Nexenta. Tu rychlost uvidíte a pocítíte! Samozřejmostí jsou prvky zvýšené dostupnosti a redudance. Tradiční disky u nás už rozhodně nenajdete.
Spolehněte se na vysokou dostupnost
Dostupnost vašich služeb posouváme na maximální hranice. Naše VPS nabízejí prémiovou funkci high-availability (HA). To znamená, že v případě problému je VPS za běhu zmigrováno na jiný server v rámci datového centra.
Buďte sami svým pánem
Všechny parametry VPS jsou libovolně nastavitelné dle vašich potřeb. Kdykoliv je možné je měnit tak, jak roste vaše stránka nebo aplikace. Žádné vázání se na balíček nebo skokové změny. Sami si upravte počet procesorů, velikost operační paměti či disků.
NABÍDKA PRO VÁS

vyberte si jeden z našich balíčků

         
Operační systém
Verze

Nebo si vyberte vlastní konfiguraci

VCPU
ks
54,07 / měsíc
RAM
MB
Sale
1024,00 / měsíc
512,00 / měsíc
SSD DISK
GB
270,52 / měsíc
VPS

,

836,59 / měsíc

Licence pro operační systém

/ měsíc
Monitoring

Sledování systémových parametrů ve Webadminu. Více o monitoringu »

24/7 sledování systému a aplikací s mailovými notifikacemi. Více o monitoringu »

/ měsíc
V ceně
Správa systému

Operační systém a aplikace si zákazník spravuje sám. Více o správě systémů »

Pokročilý monitoring + proaktivní zásahy v případě problémův +2 hodiny práce administrátora Více o správě systémů »

 / měsíc
Server manager

V 1. kroku jste si zvolili OS nebo jeho verzi bez Server managera - přehledného webového správce LAMP prostředí, kde si vytvoříte hosting, databáze, mailový server nebo FTP. Aplikace si budete konfigurovat sám.

Server manager

V 1. kroku jste si zvolili OS nebo jeho verzi se Server managerem - přehledným webovým správcem LAMP prostředí, kde si vytvoříte hosting, databáze, mailový server nebo FTP.

149,00 Kč / měsíc
Zálohování

Data si zákazník zálohuje sám.

Bez ohledu na využitá data se celý virtuální server zálohuje jednou denně (1x za 24 hodin). Většinou během nočních hodin

/ měsíc
Snapshoty

Vytvoření obrazu celého systému s možností vrátit se zpět. Nenahrazuje zálohování.

Vytvoření obrazu celého systému s možností vrátit se zpět. Nenahrazuje zálohování.

Vytvoření obrazu celého systému s možností vrátit se zpět. Nenahrazuje zálohování.

Vytvoření obrazu celého systému s možností vrátit se zpět. Nenahrazuje zálohování.

Vytvoření obrazu celého systému s možností vrátit se zpět. Nenahrazuje zálohování.

zdarma
/ měsíc
Název serveru
Super, název je volný

836,59 / měsícCeny jsou uvedeny s 10% slevou při platbě za 12 měsíců a bez DPH.
Virtuální server je plně ve správě zákazníka. Operační systém Windows je na VPS aktivován až po jeho uhrazení.
VŠECHNO, CO ČEKÁTE A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

VÝHODY Virtuálních SERVERŮ OD NÁS

Snapshoty ZADARMO
Cestování v čase je možné! Před zásadními změnami je vždy dobré mít jistotu, že můžete udělat krok zpět. Se snapshoty si prostě odložíte aktuální obraz vašeho VPS, abyste se vyhnuli zbytečným problémům v budoucnosti.
Online do 60 vteřin
Po výběru operačního systému a požadovaného CPU, RAM a diskového prostoru bude VPS během pár okamžiků automaticky vytvořeno a zpřístupněno. Stejnou filozofii ctíme také u změny parametrů.
7 denní trial
Stačí jednou zažít, než stokrát číst. Vyzkoušejte si virtuální server (do parametrů V4) na 7 dní bez jakýchkoli poplatků a omezení. Samozřejmě s plnohodnotným výkonem. Garantujeme vám, že nic jiného už nebudete chtít.
Předvídejte a šetřete
Pokud svému projektu věříte, začněte šetřit již na začátku. My vás v tom rádi podpoříme a nabízíme vám ještě lepší cenu. Stačí si objednat virtuální server na jeden rok a ušetříte až 10 % z celkové ceny.
Světoznámý OpenStack
Patříme mezi průkopníky v používání OpenStack na Slovensku a v Česku. Na tomto open-source projektu participují největší technologické společnosti světa. Získejte transparentnost a flexibilitu platformy, která není závislá na konkrétních výrobcích nebo dodavatelích.
Přehledný Webadmin
Změna parametrů VPS, vytváření snapshotů, start/stop/restart serveru, přístup ke konzoli - to vše z webového prohlížeče. Kromě toho nabízí Webadmin také základní monitoring virtuálního serveru, který si můžete kdykoliv rozšířit na pokročilý.
Bohatý výběr systémů
U nás najdete nejoblíbenější linuxové distribuce v aktuálních verzích. Jejich portfolio se snažíme neustále rozšiřovat a přinášet image s předpřipravenými aplikacemi jako je LAMP (Linux, Apache, MySQL a PHP) stack. Jako operační systém je možné zvolit také Microsoft Windows, který je pokrytý potřebnou licencí.
Data na Slovensku
Infrastruktura virtuálních serverů je umístěna v datacentru v Bratislavě, které splňuje kritéria třídy Tier III. Samozřejmostí je redudantní připojení k internetu od dvou nezávislých poskytovatelů, redundance elektrické sítě, diesel generátory a zvýšené prvky požární, protipovodňové nebo fyzické bezpečnosti. Zálohy jsou ukládány v sekundárním datacentru na opačné straně města po vyhrazeném optickém spoji.
Enterprise hardware
Stejně jako u jiných částí infrastruktury, také u virtuálních serverů spoléháme na kvalitu a podporu společnosti Dell. Důkazem kvality jsou jejich servery, úložiště a síťové prvky, na kterých provozujeme desítky tisíc služeb.
MOHLI BYSTE POTŘEBOVAT

NEJOBLÍBENĚJŠÍ DOPLŇKOVÉ SLUŽBY

Cena individuální
Instalací serveru jeho životní pouť jen začíná. Aby perfektně fungoval, musíte se o něj dobře starat. To může být časově i znalostně poměrně náročné. My se o servery staráme s láskou již více než 10 let. Rádi převezmeme odpovědnost i za ten váš.
520,00 Kč / Měsíc
Prostřednictvím e-mailu vás budeme neprodleně informovat o incidentech souvisejících s provozem vašeho serveru. Monitorujeme všechny systémové parametry potřebné pro chod, jako jsou odezva na konkrétních portech, diskový prostor, zátěž procesoru nebo množství volné paměti. Řešení vzniklých incidentů je však plně ve vaší režii. Samozřejmě, jakékoliv selhání hardwaru je na našich bedrech.
Zálohování
10,00 Kč / GB / měsíc
Opatrnosti není nikdy dost, a proto vám nabízíme možnost zálohování dat v jiném datacentru. Zálohování probíhá v pravidelných intervalech po vyhrazených optických linkách mezi datacentry.

REST API pro developery

Tak jako k většině našich služeb nabízíme API (zkratka pro Application Programming Interface). Jinak tomu není ani u virtuálních serverů. Pomocí API je možné získat informace o VPS, provést restart, zjistit jaký je aktuální síťový traffic nebo vytížení procesoru a je možné spustit i VNC konzoli apod. Všechny tyto informace určitě potěší každého vývojáře, který potřebuje automatizovat některé procesy či integrovat tyto informace do svých aplikaci.

Proč virtuální server od nás?


AWS EC2
DigitalOcean
WebSupport VPS
technická podpora pro každého
1
1
podpora ve slovenštině
data na Slovensku
SSD disky pro každého
2
možnost rozšířit podporu o administraci OS a aplikací
jednorázové zásahy nebo asistence administrátora
Vysoká dostupnost HA - live migrace na jiný server v případě problému
Snapshoty v ceně VPS
Změna parametrů/typu instalace
3
Microsoft Windows jako operační systém
1 diskuzní fórum 2 za příplatek 3 pouze vybrané typy a rootfs musí být na EBS volume
NAŠE NEJLEPŠÍ REKLAMA

Reference

Využíváme VPS na nové infrastruktuře od WebSupportu a jsme velmi spokojeni s rychlostí a hlavně podporou. Nikdy nebyl problém rychle vyřešit jakýkoliv nestandardní požadavek.
Ján Suchal
U WebSupportu využíváme několik virtuálních serverů. Odbornost, skvělá zákaznická podpora a ochota při řešení specifických potřeb nás přesvědčují o kvalitě služeb WebSupportu každý den již od roku 2005.
Andrej Panák
I web pro volný čas, prokrastinaci a zábavu potřebuje kvalitní technické zázemí. A při technických problémech WebSupport neprokrastinuje, ale řeší rychle jejich opravu."
Ľubomír Nemeš
Dlouholetá spolupráce s WebSupportem je jasným důkazem toho, že vše funguje jak má. WebSupport nám spravuje téměř stovku domén a na virtuálních privátních serverech spolehlivě běží řada e-shopů a prezentačních stránek. Děkujeme!
Ján Grinvalský
ODPOVÍDÁME DŘÍV, NEŽ SE ZEPTÁTE

Nejčastější dotazy ohledně virtuálních serverů

Co je to VPS?
VPS je zkratka pro virtuální server (z anglického Virtual Private Server). Jde o softwarově definovaný server s vlastním operačním systémem a vlastnostmi fyzicky dedikovaného serveru. Vy rozhodujete, co se na něj nainstaluje (jaký software, aplikace a nastavení) a jak využijete jeho systémové zdroje. Ty jsou částečně rozdělovány mezi více zákazníků.
Jaké jsou výhody virtuálního serveru?
Virtuální server vám umožní provozovat aplikace, které není možné mít umístěné na sdíleném hostingu. A to buď z důvodu speciální konfigurace, instalace nástrojů nebo knihoven. Zároveň poskytuje lepší výkon pro náročnější a navštěvovanější weby. Virtuální server je dostupný ihned a jeho parametry je možné měnit podle potřeb kdykoliv bez čekání na support technika. Výhodou VPS je i fakt, že péče o virtualizační platformu je na nás.
Je možné měnit parametry VPS také v průběhu předplaceného období?
Ano, parametry virtuálního serveru si můžete kdykoliv pohodlně sami upravit ve svém Webadminu. Změny se projeví ihned po uhrazení cenového rozdílu. Momentálně je možná změna parametrů VPS pouze směrem nahoru.
Co se stane, když skončí 7 denní zkušební doba?
Virtuální server se po 7 dnech od uplynutí zkušební (trial) doby vypne. Po 7 dnech od vypnutí budou smazána i data virtuálního serveru. Pokud uhradíte platbu v rozmezí těchto 14 dnů, server bude znovu spuštěn i s jeho daty.
Jak dokáži spravovat můj virtuální server?
Přímo Webadmin nabízí možnosti k obsluze životního cyklu VPS - je možné jej restartovat, přihlásit se na něj nebo mít přehled, co se na serveru děje díky základnímu integrovanému monitoringu.
Mám plný root/administrátorský přístup na server?
Ano, přístup na virtuální server nijak neomezujeme - to určitě potěší každého pokročilého uživatele, který má rád, když má vše pod kontrolou.
Co když mám zájem o virtuální server, ale neumím si ho nastavit?
To není žádný problém. Adminstrace každého serveru vyžaduje řadu technických znalostí. Se službou Správa serverů vám poskytneme v daném časovém rozsahu plnohodnotnou asistenci při jeho správě. Pokud se o této službě chcete dozvědět více, klikněte sem.
Co když potřebuji vyšší výkon, než dokáže poskytnout virtuální server?
Parametry serveru je možné individuálně konfigurovat do poměrně vysokých hodnot jaké mají dedikované servery. Pokud by výkon nebo kapacita nebyla již dostačující a aplikace nebo webová prezentace to umožnuje, tak je možné ji horizontálně škálovat - to znamená rozdělit na několik virtuálních serverů. Případně nejnáročnější část vyčlenit na naše enterprise dedikované servery. Stačí nás kontaktovat na obchod@websupport.cz
Co znamená prémiová funkce vysoké dostupnosti?
Vysoká dostupnost (z anglického high-availability, zkráceně HA) je charakteristika systému, který se snaží maximalizovat úroveň provozního výkonu - nejčastěji, co nejvyšší dostupnost systému v daném časovém období. V praxi to znamená, že vynakládáme maximální úsilí, aby vaše VPS zůstalo bez výpadku co nejdéle v produkci - díky live migraci, enterprise úložišti a plně redundantní síti bez SPOF (single point of failure). Samozřejmě, konfigurace aplikace na samotném virtuálním serveru, tak aby poskytl co nejlepší odezvu a stabilitu, je již ve vašich rukou.
Jak fungují snapshoty?
Snapshoty doporučujeme vytvářet pouze při vypnutém VPS, jinak může dojít k poškození systému a ztráty dat na nich uložených. Jeden snapshot je v ceně VPS, další lze doobjednat přímo přes Webadmin. Všechny snapshoty budou automaticky smazány 28 dní od svého vytvoření.
Mám zájem o provoz většího počtu virtuálních serverů
Pokud potřebujete provozovat desítky nebo stovky VPS, klidně se specifickými parametry, tak určitě zkuste náš Virtuální privátní cloud. Rádi vám předvedeme jeho výhody
Je součástí VPS také veřejná IP adresa, případně IPv6 adresa?
Každé VPS má jednu veřejnou IPv4 adresu, která je už v jeho ceně. Momentálně IPv6 neposkytujeme.

NENAŠLI JSTE, CO JSTE HLEDALI?

Dedikovaný server
Potřebujete spolehlivý dedikovaný server pro vaši aplikaci?

Špičkový hardware značky Dell

Proaktivní monitoring hardware

Nadstandardní redundance v ceně

Zjistit více info
Dedikovaný server pro Windows
Potřebujete samostatný server pro vaši Windows aplikaci?

špičkový hardware značky Dell

proaktivní monitoring hardwaru

nadstandardní redundance v ceně

Zjistit více info