Cloud storage
pro vaše servery
  • Rychlé enterprise SSD úložiště
  • Data dostupná za každých okolností
  • Flexibilní kapacita

VYSOKÁ DOSTUPNOST, VÝKON A FLEXIBILITA.

Storage

Není to další virtuální disk pro PC na dokumenty nebo zálohování. Storage je odpověď, jak dělat náročné projekty, které vyžadují spolehlivé úložiště dat připojené k více dedikovaným, ale také virtuálním serverům.
Rychlé a velké úložiště
Celá architektura úložiště je postavena na Solid State Drive (SSD). Myslíme dopředu, abyste vy mohli pohodlně podnikat. Tradiční "rotační disky" u nás už rozhodně nenajdete.
Vysoká dostupnost
Data jsou replikována asynchronně 1:1 na identické diskové pole, které je v jiném datovém centru na opačné straně města. V případě potřeby se okamžitě přepne na toto úložiště.
KAPACITA PODLE POTŘEBY
Disková kapacita je libovolně nastavitelná dle vašich potřeb. Kdykoliv ji můžete navýšit podle toho, jak bude růst vaše stránka či aplikace. Můžete parametry měnit také směrem dolů.
ZVOLTE SI TOLIK, KOLIK POTŘEBUJETE

ceník

SSD DISK
GB
Název Storage
Super, název je volný

/ měsícCeny jsou uvedeny s 10% slevou při platbě na 12 měsíců a bez DPH.
Storage je síťové úložiště (NFS SSD), které se dá připojit k více serverům od WebSupportu.
VŠECHNO, CO ČEKÁTE A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

VÝHODY pro vás

online budete okamžitě
Po jednoduchém výběru kapacity bude váš Storage během pár okamžiků vytvořen a zpřístupněn. Následně si stačí vybrat servery, ke kterým má být připojen a můžete začít nahrávat svá data.
Univerzální použití
Připojte Storage k více serverům a ihned můžete využívat výhod distribuovaného úložiště pro vaše soubory, databáze, aplikace a služby. Navýšit si můžete kapacitu VPS, VDC ale i dedikovaného serveru.
Pro nejnáročnější
Storage je řešení kompletně designované pro nejnáročnější klienty (e-shopy, portály nebo aplikace s velkou návštěvností), kteří se spoléhají na naše prémiové VPS, VDC a dedikované servery.
CENOVÁ DOSTUPNOST
Víme, že mít vlastní "on-premise" servery, jako úložiště dat je náročné na spolehlivou replikaci dat, servis i zaručení vysoké dostupnosti a výkonu. Navíc, enterprise pole jsou pro mnohé cenově nedostupné.
Enterprise hardware
Tak jako u jiných částí infrastruktury, také u Storage spoléháme na kvalitu a podporu společnosti Dell. Důkazem kvality je, že na jejich serverech, úložištích a síťových prvcích provozujeme desítky tisíc služeb.
Data na Slovensku
Storage platforma je umístěna v datovém centru v Bratislavě, které splňuje kritéria třídy Tier III. Jde o plnohodnotnou část naší infrastuktury bez přístupu třetí strany.
TAK JEDNODUCHÉ, JAK TO JEN JDE

PRODUKTY, KE KTERÝM PŘIPOJÍTE STORAGE

Virtuální server
Naše prémiové VPS jsou postaveny na moderních technologiích a jsou vhodné pro náročné projekty, kterým již nestačí možnosti sdíleného hostingu (e-shopy, portály nebo aplikace s velkou návštěvností).
Virtuální datové centrum
Jedinečná cloudová platforma k provozování výkonných virtuálních serverů podle vašich aktuálních potřeb s důrazem na jejich vysokou dostupnost. VDC je Infrastructure as a Service (IaaS), která nabízí výpočetní výkon, síť a úložiště.
Dedikovaný server
Nesdílený dedikovaný server představuje to nejlepší řešení, jaké současný trh nabízí. Nejmodernější technologie zaručují maximální výkon a přímou kontrolu pro vaše projekty či aplikace. My sami je používáme pro provoz desítek tisíc služeb.
STORAGE

PŘÍKLAD POUŽITÍ

Návrh architektury připojení dedikovaných serverů k Storage, ktoré poskytují obsah pro webovou službu reprezentovanou HTTP load balancerem.
NA VAŠE OTÁZKY ODPOVÍDÁME DŘÍV, NEŽ JE POLOŽÍTE

Nejčastější otázky ohledně Storage

Co je to Storage?
Storage je online diskové úložiště připojitelné k jednomu nebo i více serverům. Tímto způsobem lze rozšířit například kapacitu VPS až na několik terabajtů. Při připojení k více serverům máte jistotu, že aplikace vidí stejná data. Toto je nezbytný předpoklad pro clusterová řešení a rozkládání zátěže (horizontální škálování).
Je možné měnit parametry Storage také během předplaceného období?
Ano - parametry Storage si můžete kdykoliv sami a pohodlně upravit ve Webadminu. Změny směrem nahoru se projeví ihned po uhrazení cenového rozdílu. Pokud to volná kapacita dovoluje, tak je možná změna také směrem dolů. Služba VDC je fakturovaná za měsíční období.
K jakým produktům můžu Storage připojit?
Služba Storage je dostupná pro všechny serverové produkty od WebSupportu, tzn. virtuální servery (VPS), dedikované servery a také Virtuální datové centrum (VDC).
Jak dokážu změnit kapacitu Storage?
Přímo Webadmin nabízí možnost úpravy kapacity podle vašich potřeb. Jde o live úpravu, která se projeví okamžitě.
Je možné připojit Storage také na server mimo infrastruktury WebSupportu?
Kvůli designu služby, bezpečnosti a zachování její kvality, to není možné.
Jaký operační systém je potřebný k připojení na Storage?
Storage lze připojit ke standardním linuxovým distribucím, které obsahují NFS klienta. Vzhledem k omezením implementace na straně operačního systému Windows, ho pro něj nedoporučujeme.
Pro jaká data je Storage určený?
Konkrétní použití neomezujeme a doporučujeme ho využívat co nejefektivněji, zvláště pokud je připojen k více serverům. V tomto případě není vhodné jej používat na cachování do souborů, ale řešit ho přímo na serveru v rychlejší paměti (například RAM).
Jakým způsobem je Storage připojen k mému serveru?
Pomocí Network File System (NFS), což je souborový systém, kde komunikace mezi serverem a klientem probíhá po síti.
Jaký je rozdíl mezi Zálohováním (Backup), snapshoty a službou Storage?
Zálohy na úrovni souborů pro VPS a dedikovaný server jsou umístěny v jiném datovém centru a slouží na obnovu dat\/souborů. Snapshot je obraz celého disku VPS a umožňuje vrátit se přesně do stavu, kdy byl vytvořen. Neslouží k záloze, ačkoliv je umístěn na stejném úložišti jako produkční VPS. Storage je síťové diskové pole určené k ukládání dat.
Co znamená vysoká dostupnost služby?
Vysoká dostupnost (z anglického high-availability, zkráceně HA) je charakteristika systému, který se snaží maximalizovat úroveň provozního výkonu - nejčastěji co nejvyšší dostupnost systému v daném časovém období. V praxi to znamená, že vynakládáme co největší úsilí, aby vaše data byla co nejdéle dostupná - díky asynchronní replikaci, možnosti přepnout na druhé úložiště a plně redundantní síti bez SPOF (Single Point of Failure). Samozřejmě konfigurace provozovaných aplikaci na samotných serverech, ke kterým je Storage připojeno, tak aby poskytly co nejlepší odezvu a stabilitu, je již ve vašich rukou.

nenašli jste to, co jste hledali?

virtuální server
Cloudové řešení pro projekty, kde je výkon dedikovaného serveru zbytečný.

Dedikovaný výkon pouze pro vás

Nadprůměrná dostupnost

Velké možnosti přizpůsobení

Zjistit více info
Dedikovaný server
Potřebujete spolehlivý dedikovaný server pro vaši aplikaci?

Špičkový hardware značky Dell

Proaktivní monitoring hardware

Nadstandardní redundance v ceně

Zjistit více info