Kreditní systém

Kreditní systém slouží pro rychlejší a flexibilnější placení – je to nejrychlejší forma úhrady. Ocení ho hlavně firmy bez platební karty, případně firmy s velkým počtem služeb, protože stačí v účetnictví použít pouze 1 fakturu – za dobití kreditu.

Zakoupení kreditu

Kredity na svůj účet vložíte přes WebAdmin. Po přihlášení do svého účtu kliknete na Vaše Uživatelské jméno -> Kredity, kde vidíte i aktuální výši kreditu. Klikněte na Doplnit kredit, nastavíte si požadovaný počet kreditů a jejich koupi potvrdíte tlačítkem Koupit kredit. Bude Vám vygenerovaná faktura, po jejímž uhrazení budou kredity přidělené k Vašemu účtu. Do účetnictví Vám jako daňový doklad slouží originální faktura za úhradu kreditů.

Platba probíhá podobně jako při úhradě kartou, zvolíte však možnost úhrady kreditem. Spolu s úhradou kartou je kredit možné použít i na automatickou úhradu.

Vlastnosti platby kreditem

Kredit je možné nastavit pro platbu ať už manuálně nebo automaticky.

Pro nastavení automatické platby stačí v sekci Nastavení (1 – pro balíčky) či Nastavení služby (2 – pro domény) > Fakturační nastavení nastavit, kde vyberete kreditem. Automatické platby jsou provedeny v den splatnosti výzvy, tedy 14 dní od jejího vytvoření.

Pro manuální úhradu stačí u vystavené výzvy v sekci Faktury zvolit Zaplatit a následně Platba kreditem (3).

Kredit A24 vs Websupport

Pro zákazníky, kteří byli zmigrováni z platformy Active24, může být drobná změna v používání kreditního systému. Kreditní systém připravujeme, aby odpovídal zážitku, na který jste zvyklí z Active24. V současné chvíli však má určitá omezení:

  • Není dostupné filtrování přehledu kreditních operací a možnost stažení vyfiltrovaných údajů, vč. detailního přehledu
  • Nelze hromadně uhradit více výzev najednou – je však možné jednotlivé výzvy v sekci Faktury sloučit do jedné a tu uhradit z kreditu.
  • Nastavení limitu kreditu pro zasílání upozornění při jeho překročení není ještě implementováno
  • Možnost zasílání měsíčního přehledu není k dispozici
  • Zasílání týdenního přehledu plateb k úhradě není k dispozici

Na výše uvedených možnostech aktivně pracujeme, abychom Vám mohli nabídnout kreditní řešení k Vaší nejvyšší spokojenosti co nejdříve. Děkujeme za pochopení.

Aktualizováno: 2 května, 2023

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU