1. Home
 2. Domény a DNS
 3. Domény
 4. Změna vlastníka domény

Změna vlastníka domény

Návod pro začátečníky

Každá internetová doména má kromě základných dat o sobě i informace, které na první pohled nejsou viditelné. Jak se k nim dostat? Jeden z nejucelenějších pohledů na tyto detaily umožňuje služba Whois. Po vyhledání domény vidíte podrobné informace o vlastníkovi, nebo registrátorovi této domény.


Kromě informací o vlastníkovi a důležitých kontaktů, obsahuje WHOIS záznam informace o stavu (stavový kód), ve kterém se doména nachází a též datum registrace a datumu expirace. Každý doménový záznam má alespoň jeden stav, ale je přípustné, aby jich měl i více. Stavové kódy jsou užitečné při zjišťovaní, proč Vaše doména nefunguje, nebo jestli a do kdy je Vaše doména uzamknutá, aby se zabránilo neoprávněnému převodu domény. Zjistit informace a stav libovolné domény můžete tedy, když ji vyhledáte ve WHOIS databázi.

Změna vlastníka .cz domény

Ověřit vlastníka domény je jednoduchý úkon a ověřování je možné udělat přes stránku společnosti CZ-NIC, buď přímo na CZ.NIC, kde najdete formátovaný výstup, nebo druhá možnost na https://whois.cz-nic.cz

Změna držitele domény probíhá elektronicky, pod záštitou registrátora domény. V našem rozhraní je možné změnu držitele zahájit na admin.websupport.cz, přímo z přehledu služeb, kde kliknete na vaši doménu. Po kliknutí na doménu je možné hned určit nového držitele a to pomocí nového či existujícího doménového profilu nebo přímo nastavením contactID.

 1. Přihlaste se do WebAdminu
 2. V sekci Služby najdete potřebnou doménu. Klikněte na doménu
 3. Pokračujte kliknutím na doménový profil v přehledu Stav domény.
 4. V přehledu doménového profilu klikněte dole na Změna držitele (viz. obrázek níže)
 5. Ve formuláři zvolte buď existující doménový profil, nebo nový doménový profil do kterého vložte údaje nového vlastníka a proces dokončíte kliknutím na Uložit.

Upozornění
Změna držitele na konkrétní contactID je možná jen pokud bylo dané contactID vytvořené spol. Websupport. V opačném případě je potřeba využít doménové profily.

Změna vlastníka zahraniční domény (.sk, .eu, .com, .net, …)

Pokud potřebujete tyto údaje změnit, postupujte následovně:

 1. Přihlaste se do WebAdminu
 2. V sekci Služby najděte potřebnou doménu. Klikněte na doménu
 3. Pokračujte kliknutím na doménový profil v přehledu Stav domény.
 4. V přehledu doménového profilu klikněte dole na Změna držitele (viz. obrázek níže)
 5. Ve formuláři zvolte buď existující doménový profil, nebo nový doménový profil, do kterého vložíte údaje nového vlastníka a proces dokončíte kliknutím na Uložit

Jako finální krok je potřeba změnu vlastníka potvrdit z e-mailové schránky současného i nastávajícího držitele domény, pomocí odkazu, který registr domén právě zaslal. V případě, že k potvrzení v průběhu 14 dní nedojde, registr žádost automaticky stornuje. Při realizaci změny vlastníka domény musí být služba uhrazená. Pokud je k doméně vygenerovaná výzva k platbě, změnu je možné vykonat až po úhradě.

Změna vlastníka .hu domény

Při změně držitele .hu domény je potřeba postupovat takto.

Aktualizováno: 28 července, 2022

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU