1. Home
  2. Domény a DNS
  3. Domény
  4. Změna registrátora
  1. Home
  2. Domény a DNS
  3. Změna registrátora

Změna registrátora

Návod vhodný pro začátečníky

Transfer domény je proces změny registrátora domény. Po vykonaní převodu budeme jako nový registrátor informováni o doméně a vlastníkovi. Následně bude možné doménu administrovat u nás, spravovat její DNS záznamy nebo údaje vlastníka.


Kdo je registrátor?

Registrátor domény je osoba (fyzická nebo právnická), které vlastník domény udělil právo ji administrovat. Aby doména mohla plnit svůj účel (směrovat na nějaký webhosting), musí být správně nastavená a právě o to se stará registrátor domény.

Jak vykonat změnu registrátora?

V případe zájmu o transfer Vaší domény stačí, když si vyplníte objednávku na konkrétní doménu na naší stránce. Poplatek za transfer domény je ve výšce ceny domény na jeden rok, realizací změny registrátora se domény prodlouží o rok od aktuálního datumu expirace.

Z Vaší strany je potřebné od současného registrátora vyžádat AUTH ID kód (Authorisation code nebo EPP code) dané domény, který se zadává přímo v objednávce.

Co potřebuji při změně registrátora domény?

  • Autorizační kód – bezpečnostní prvek každé domény, poskytuje ho registrátor, většinou přímo v jeho administračním rozhraní. Tento kód zadáváte přímo při objednávce změny registrátora/transferu
  • Vlastnit doménu – tento úkon může legálně vykonat jen vlastník doménového jména
  • Mít doménu platnou alespoň 2 týdny dopředu –jde v první řade o naše bezpečnostní opatření, aby nevznikly zbytečné problémy domény a s tím spojená nedostupnost
  • Funkční e-mail vlastníka domény

Autorizační kód vkládáme do pole v druhém kroku po zadaní názvu domény zde.

Po schválení objednávky Vám bude zaslaná na kontaktní email výzva k platbě za objednané služby. Po přijetí platby za doménu a za předpokladu, že autorizační kód je správný, zahájíme transfer u národního správce .eu domén. Doména přejde pod správu naší společnosti do pár minut. Následně je možné změnit DNS záznamy v administraci podle potřeby.

Změna registrátora gTLD (.com, .net, .info, .org,…) domén

Krokem navíc u těchto typů domén je autorizace transferu a také odemknutí pro transfer. Na e-mail držitele domény bude doručený validační e-mail, který musí vlastník domény potvrdit, v opačném případě nebude transfer ukončený. Po potvrzení doména přejde pod naši správu do 5 dní.

Změna registrátora .hu domén

Pro zahájení transferu bude nejdříve nutné objednat si transfer této domény pod konto z našeho webu. Po uhrazení transferu domény nám prosím dodejte naskenované i následovné dokumenty:

V případě právnické osoby

V případě fyzické osoby

Tyto dokumenty nám prosím zašlete mailem na adresu helpdesk@websupport.cz a my zahájíme transfer.

Hromadná změna registrátora

Přesun většího množství domén (desítky, stovky) umíme automatizovat bez nutnosti manuální objednávky přes web. Stačí si připravit CSV export se seznamem domén a autorizačních kódů. Zároveň můžete získat množstevní slevu.

Aktualizováno: 26 ledna, 2022

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU