Chyba 502 a 504

502 Bad Gateway

Tento problém se nejčastěji objevuje v případě, že stránka používá starší verzi PHP pro svůj běh. Doporučujeme Vám používat co nejnovější PHP verze, které jsou pro Vás dostupné ve webadminu. Novější verze jsou výrazně rychlejší a stabilnější.

V některých situacích však chyba nastává přímo v redakčním systému webu, když je jako vyrovnávací paměť použitá Xcache. Může teda pomoct, když Xcache pro svůj web vypnete, konkrétně přidáním těchto řádků do souboru .htaccess:

php_flag xcache.cacher Off
php_flag xcache.size 0
php_flag xcache.stat Off
php_value opcache.enable 0

504 Gateway Timeout

V případě této chyby došlo k chybě v rámci naší infrastruktury a situaci už řeší administrátoři. Tento problém se nejčastěji objevuje v případě, že stránka používá starší verzi PHP pro svůj běh. Doporučujeme Vám používat co nejnovější PHP verze, které jsou pro Vás dostupné ve webadminu. Novější verze jsou výrazně rychlejší a stabilnější.

Výskyt podobných chybových kódů neustále monitorujeme a při jejich zvýšeném počtu se situaci ihned věnujeme. Z technického hlediska jde o problém v komunikaci mezi loadbalancerem a webserverem na pozadí –  po vyřešení bude Vaše webstránka opět pracovat správně.

Aktualizováno: 24 června, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU