500 Internal Server Error

Návod vhodný pro začátečníky

Při této chybě se jedná o velmi všeobecnou hlášku, hlásící že na samotné webové stránce došlo k neznámé chybě, avšak náš server neví určit, o jaký přesný problém se jedná. Nejde však o chybu serveru, či výpadek. Jedná se totiž o problém se stránkou, nemusíte se však bát. Jak situaci řešit si popíšeme níže.


Jak jsme uvedli výše, chyba 500 je chybou na straně samotné stránky, co znamená, že problém není způsobený námi, vaším počítačem nebo internetovým připojením. Dokonce není potřebné, aby na webe byly vykonávané jakékoliv změny k projevení této chyby.

Jste správcem webu?

Pokud vidíte tuto chybu a neumíte si poradit ani jako administrátor, prodívejte se na tzv. error log stránky, kde může být často konkrétně uvedené o jakou chybu se jedná. S největší pravděpodobností však půjde o neúspěšnou aktualizací redakčního systému, chybu v souboru .htaccess, chybu v oprávněních souborů nebo složek, v nejhorším případě půjde o napadení webu.

Řešením v tomto případě bývá obnova lokální nebo serverové zálohy stránky (dostupná po dobu 14 dní, vykonáváme ji za vás). Samozřejmě, je možné obnovovat konkrétní soubory. Další možností je manuální oprava webu.

Jste návštěvníkem nebo vlastníkem stránky?

Vyzkoušejte opětovné načítání stránky. Můžete to udělat kliknutím na tlačítko obnovení, stlačením klávesy F5 nebo Ctrl + R, případně opětovným vypsáním URL adresy do adresního řádku.
I když je chyba 500 problémem na webovém serveru, problém může být jen dočasný. Opětovné načítání stránky bývá často úspěšné. Pokud by to nepomohlo, kontaktujte správce webu.

Aktualizováno: 2 září, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU