1. Home
  2. Domény a DNS
  3. Domény
  4. Autorizace údajů držitele při registraci zahraniční domény

Autorizace údajů držitele při registraci zahraniční domény

Vzhledem k pravidlům ICANN si registrátor generických domén (gTLD – .com, .net, .info, atd..) od 1.1.2014 vyžaduje autorizaci správnosti údajů kontaktu držitele. Tento proces autorizace je nutné vykonat jen při první registraci zahraniční domény. 


Na kontaktní e-mail Vám tedy po registraci a úhradě první generické domény přijde zpráva s odkazem, na kterém je nutné potvrdit správnost Vašich údajů. Tyto údaje musíte potvrdit nejpozději do 14 dní od doručení autorizačního mailu. Pokud další domény registrujete na jiné kontaktní údaje, potvrzení je třeba zopakovat po vytvoření nových registračních údajů.

E-mail je odesílaný z adresy info@authorizedomainchanges.com vypadá následovně:

Vážený kliente,

Vzhledem k Vaší registraci domény vasedomena.net je nutno autorizovat správnost údajů kontaktu G-123456 a to do 31.01.2014.

Kontakt si můžete prohlédnout a následně autorizovat na adrese http://authorizedomainchanges.com/auth/authform.php/XXXXX

Autorizaci musíte provést do 31.01.2014, v opačném případě dojde k DEAKTIVACI Vaší domény, stane se tedy nefunkční!

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na:

helpdesk@websupport.cz

+420 234 262 000

Websupport, s.r.o.

Sokolovská 394/7

Praha 8

186 00

V daném e-mailu je potřebné kliknout na odkaz http://. Následně budete přesměrováni na stránku s formulářem, v kterém musíte po zkontrolovaní potvrdit kontaktní údaje. Údaje potvrdíte zaškrtnutím možnosti „Ano, chci autorizovat kontakt“ a stisknutím tlačítka “Odeslat”. Následně jsou kontaktní údaje potvrzené a registrátor může doménu zaregistrovat.

Upozornění
V případě, že Vám některý údaj kromě emailu z údajů vlastníka nesedí, nejjednodušším způsobem, jak je možné změnu realizovat, je potvrdit aktuální údaje a následně změnu údajů realizovat přímo ve WebAdminu.

Pokud Vám e-mail k potvrzení na emailovou adresu nedorazí, nebo je potřeba ho zaslat znovu, kontaktujte prosím náš Helpdesk zde.

Aktualizováno: 21 prosince, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU