1. Home
  2. E-mail
  3. Pokročilé nastavení
  4. Zaspamovaná emailová schránka

Zaspamovaná emailová schránka

Pokud po přihlášení do svojí mailové schránky s hrůzou koukáte na přijatou poštu, která byla zaspamovaná nedoručeními (undeliverable) a podobnými zprávami od různých postmasterů, či mailer-daemonů, tak tento návod je přesně pro vás. V těchto případech to znamená, že útočník nebo škodlivý skript si vybral vaši doménu a snaží se zaspamovat vaše schránky nebo někoho jiného pod vaší doménou. Často mohou používat různé falešné mailery nebo jiné nástroje.


Nejdříve je potřeba zkontrolovat, jestli nemáte zapnutý doménový koš. Můžete to udělat po přihlášení do WebAdminu v sekci Emaily/Doménový koš. Pokud ano, dochází ke skutečnosti, že zprávy rozposílané z neexistujících schránek jako např. asdf@mojedomena.tld nebo fghba@mojedomena.cz jsou právě kvůli jejich neexistencí zpracovávané doménovým košem a přesouvané na vaši aktuálně zaspamovanou schránku.

Bohužel, v takovém případě je funkce doménový koš víc škodlivá než užitečná a je velmi výhodné ji vypnout. Následně bychom už spam neměli pociťovat.

2. Další důležitou věcí je zpřísnění SPF pravidla v DNS TXT záznamech domény. Nejstriktnější je v nich “-”, čili ve zmíněných záznamech svojí domény změníme už dva existující záznamy:

    v=spf1 a mx include:_spf.websupport.cz ?all

    spf2.0/pra a mx include:_sid.websupport.cz ?all

na:

    v=spf1 a mx include:_spf.websupport.cz -all

    spf2.0/pra a mx include:_sid.websupport.cz -all

Toto nastavení zamezuje odesílání zpráv ze schránek, které reálně neexistují na mailových serverech definovaných v MX záznamech. Úpravu SPF záznamů můžete udělat po přihlášení do Webadmin rozhraní, sekce DNS/TXT.

3. V případě, že vám nepomohla ani jedna z výše uvedených možností spam eliminovat, je možné opět ve správě domény nastavit filtry. Avšak u této možnosti je potřebné si vytipovat slova, které se ve spamových zprávách shodují a opakují často, jako například (undeliverable message returned to sender) a následně na základě těchto slov zprávy mazat.

Aktualizováno: 1 září, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU