Ukončení podpory PHP verze 5.6

PHP je nejpoužívanější skriptovací jazyk pro web. Podle W3Techs ho používá okolo 80 % webů. Na většině sdílených hostinzích představuje jedinou dostupnou možnost. Stejně jako každý software, i PHP má svůj životný cyklus. Pravidelně vycházejí novější verze, které přidávají nové funkce a opravují chyby a nedostatky těch předešlých. Nové verze vycházejí přibližně každý rok a jejich podpora trvá většinou 2 roky.


Datum ukončení podpory PHP 5.6

Oficiální podpora pro PHP verzí 5.6 skončila v prosinci 2018. Na našich serverech ostane PHP 5.6 aktivní i nadále. Navzdory tomu je aktualizace na PHP 7.x nebo 8.x doporučená.

Jaké systémy podporují vyšší PHP verzi?

Pokud používáte moderní redakční systémy jako WordPress, Joomla, Prestashop, …, změna podle našich zkušeností proběhne téměř vždy hladce bez problémů. Jedinou podmínkou je před změnou PHP verze aktualizovat systém, i doplňky stránky (pluginy, témata, …).

Doporučujeme vám aktualizovat z PHP 5.6 na PHP 7.4 a novější, protože podpora PHP verze 7.0 v prosinci 2018 skončila také a v dubnu 2019 jsme ji vypli. V případe, že by stránka nebyla připravená na přechod na vyšší verzi a vypíše chybu, můžete stále upravit PHP verzi zpět na původní hodnotu.

V případě, že používáte aplikace vytvořené na míru, doporučujeme kontaktovat programátora / správce stránky a požádat o prověření. Doporučujeme si prohlédnout oficiální stránku pro migraci z PHP 5.6 na vyšší verzi.

Podporuje moje stránka novější verze?

Pro otestování funkčnosti stránky na jiných PHP verzích jsme vyvinuli nástroj, který dokáže nasimulovat chod stránky na jiné PHP verzi, než je aktuálně používaná. Prohlédněte si článek ohledně testovaní PHP verze na hostingu.

Jak aktualizovat PHP verzi z 5.6 na novější?

PHP verzi umíte změnit velmi jednoduše přes Webadmin.

  1. Přihlaste se do WebAdminu
  2. Přejděte do menu Služby a klikněte na konkrétní doménu
  3. Vlevo v menu sekce Web -> Služby
  4. U konkrétní služby klikněte napravo na Upravit
  5. Zvolte novou PHP verzi a klikněte na Uložit. Změna PHP verze se projeví do 15 minut

Více o tom, proč byste neměli používat staré verze PHP se dozvíte na našem blogu.

Aktualizováno: 26 května, 2022

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU