1. Home
  2. Začínáme
  3. Migrace
  4. Přiřazení domény na The Hosting
  1. Home
  2. Hosting a web
  3. Základní nastavení hostingu
  4. Přiřazení domény na The Hosting
  1. Home
  2. Hosting a web
  3. Přiřazení domény na The Hosting

Přiřazení domény na The Hosting

Návod vhodný pro začátečníky

Prvním krokem s novým hostingem je přiřazení domény k hostingu. Tato akce vytvoří automaticky na servery všechny potřebné nastavení – vytvoří FTP prostor, prostor pro databáze, emaily a také možnost administrace. Přiřadit ji můžete jako web nebo přesměrování.


Rozdíly

Pokud si doménu přidáte jako web, k doméně bude přiřazený prostor pro web a FTP prostor. Taktéž bude možné k doméně přidat emailové schránky a databáze. Přesměrování zobrazí obsah domény, na kterou bude směřovat. K doméně nebude možné vytvořit FTP ani databáze, ale pouze e-mailové schránky. 

Přidat jako web

Pro přidání domény na The Hosting je nutné přihlásit se do WebAdminu a v části Služby kliknout na hostingovou službu. Po kliknutí na hostingovou službu se dostanete do přehledu hostingu, kde můžete přidat doménu velmi jednoduše zadáním názvu domény a kliknutím na Přiřadit doménu. 

Následně se vám nabídne možnost přidat doménu jako web. Vyberete tuto možnost a změny uložíte kliknutím na Přiřadit doménu.

V přehledu služby vyberte „Přidat doménu“
Vyplňte název domény a přidejte ji jako Web
Potvrďte kliknutím na „Připojit“

Přidat jako přesměrování

Postup je stejný jako při webovém přiřazení. Po kliknutí na hostingovou službu se dostanete do přehledu hostingu, kde můžete přidat doménu velmi jednoduše zadáním názvu domény a kliknutím na Přiřadit doménu. 

Následně se vám nabídne možnost přidat doménu jako přesměrování. Vyberete tuto možnost a změny uložíte kliknutím na Přiřadit doménu. 

Nastavení přesměrování

Po úspěšném přidání domény je potřeba nastavit i samotné přesměrování. Postup jsme si popsali v návodu Přesměrování stránky.

Aktualizováno: 22 června, 2022

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU