1. Home
  2. Začínáme
  3. Migrace
  4. Přiřazení domény na The Hosting
  1. Home
  2. Hosting a web
  3. Základní nastavení hostingu
  4. Přiřazení domény na The Hosting
  1. Home
  2. Hosting a web
  3. Přiřazení domény na The Hosting

Přiřazení domény na The Hosting

Podle toho, jakou verzi hostingu využíváte, jsou dostupná 2 rozhraní. Tento návod standardně pokrývá novější verzi jako první. Stále můžete najít předchozí verzi níže.

Nový hosting

První krokem s novým hostingem je přiřazení domény k hostingu. Tato akce vytvoří automaticky na servery veškeré potřebné nastavení – vytvoří FTP prostor, prostor pro databázi, emaily a taktéž možnost administrace. Přiřadit můžete doménu jako web nebo přesměrování.


Rozdíly

Pokud si doménu přidáte jako web, k doméně bude přiřazený prostor pro web a FTP prostor. Také bude možné k doméně přidat emailové schránky a databáze.

Přesměrování zobrazí obsah domény, na kterou bude přesměrování nastavení. K doméně nebude možné vytvořit FTP nebo databáze, ale budete moci k doméně přidat emailové schránky. . 

Přidat jako web

Pro přidání domény na The Hosting je nutné se přihlásit do Webadminu a v části Služby kliknout na hostingovou službu. Po kliknutí na služub hostingu se dostante do přehledu hostingu, kde můžete doménu velice jednoduše přidat zadáním názvu domény (bez www) a kliknutém na Přiřadit doménu.

Následně se Vám zobrazí možnost přidat doménu jako web. Vyberte tuto možno a změny uložte kliknutím na Přiřadit doménu.

Přidat jako přesměrování

Postup je stejný jako při přidání jako web. Po kliknutí na službu hostingu se dostanete do přehledu hostingu, kde doménu můžete přidat velice jednoduše napsáním názvu domény a kliknutím na Přiřadit doménu. 

Následně se Vám zobrazí možnost přidat doménu jako přesměrování. Vyberte tuto možnost a změny uložíte kliknutím na Přiřadit doménu.

Nastavení přesměrování

Po úspešném přidání domény je potřebné nastavit i samotné přesměrování. Postup jsme popsali v návodu Přesměrování stránky.

Původní hosting

Prvním krokem s novým hostingem je přiřazení domény k hostingu. Tato akce vytvoří automaticky na servery všechny potřebné nastavení – vytvoří FTP prostor, prostor pro databáze, emaily a také možnost administrace. Přiřadit ji můžete jako web nebo přesměrování.

Rozdíly

Pokud si doménu přidáte jako web, k doméně bude přiřazený prostor pro web a FTP prostor. Taktéž bude možné k doméně přidat emailové schránky a databáze. Přesměrování zobrazí obsah domény, na kterou bude směřovat. K doméně nebude možné vytvořit FTP ani databáze, ale pouze e-mailové schránky. 

Přidat jako web

Pro přidání domény na The Hosting je nutné přihlásit se do WebAdminu a v části Služby kliknout na hostingovou službu. Po kliknutí na hostingovou službu se dostanete do přehledu hostingu, kde můžete přidat doménu velmi jednoduše zadáním názvu domény (bez www) a kliknutím na Přiřadit doménu. 

Následně se vám nabídne možnost přidat doménu jako web. Vyberete tuto možnost a změny uložíte kliknutím na Přiřadit doménu.

V přehledu služby vyberte „Přidat doménu“
Vyplňte název domény a přidejte ji jako Web
Potvrďte kliknutím na „Připojit“

Přidat jako přesměrování

Postup je stejný jako při webovém přiřazení. Po kliknutí na hostingovou službu se dostanete do přehledu hostingu, kde můžete přidat doménu velmi jednoduše zadáním názvu domény a kliknutím na Přiřadit doménu. 

Následně se vám nabídne možnost přidat doménu jako přesměrování. Vyberete tuto možnost a změny uložíte kliknutím na Přiřadit doménu. 

Nastavení přesměrování

Po úspěšném přidání domény je potřeba nastavit i samotné přesměrování. Postup jsme si popsali v návodu Přesměrování stránky.

Aktualizováno: 16 března, 2023

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU