WordPress – změna domény

Při přihlašování do administrace redakčního systému WordPress se ověřuje směrování domény, pokud tedy doména směruje na jiný server, pak se přihlášení k administraci nezdaří a je nutné nastavit u WordPressu alternativní adresu nového serveru. Alternativní adresu svého hostingu můžete zjistit ve WebAdminu.

Tento postup můžete také použít při změně používané domény. Tato změna může být provedena kdykoliv, netýká se pouze čerstvé instalace redakčního systému. Změna neovlivňuje chod stránek.

  1. Přihlásíte se do databáze u hostingu s nainstalovaným WordPressem.
  2. V databázi dohledáte položku wp_options
  3. V této tabulce upravíte hodnotu pro siteurl a home. U obou přepíšete option_value tak, aby obsahovala alternativní adresu hostingu.
  4. Potvrďte změnu kliknutím na Proveď, nové nastavení se ihned projeví.

Podrobný postup

Aby mohla být provedena změna domény, je potřeba znát přístup do databáze, kterou WordPress aktuálně používá. V ideálním případě jsou k dohledání ve zřizovacím emailu, informujícím o instalaci služby na doméně či jste je sami nastavovali při zřízení databáze.

Pokud nemáte přístup ke zřizovacímu emailu či si údaje nepamatujete, můžete přihlašovací údaje zjistit na FTP v souboru wp-config.php. Ten naleznete přímo ve složce www

Pokud nevíte, jak se přihlásit na FTP, můžete se o tom dočíst v tomto článku.

1. S přihlašovacími údaji se přihlásíte do MySQL databáze.

2. V databázi přejdete do tabulky wp_options (prefix, tedy část wp_, může být rozdílný) a vyhledáte položky siteurl a home.

3. Kliknete na upravit a přepíšete doménu. Naše alternativní adresy jsou ve tvaru https://d.r3.wbsprt.com/nazevdomeny.cz nebo http://nazevdomeny.cz.d.r3.wbsprt.com. Pokud po dokončení nastavení s jednou adresou nebude wordpress načten, zkuste využít druhý typ.

TIP: Alternativní adresu hostingu zjistíte v rozhraní Webadminu v sekci FTP po rozkliknutí baneru „Důležité informace o FTP účtech“.

4. Kliknutím na Proveď potvrdíte změny, které se okamžitě projeví. Přihlášení do administrace nyní funguje na nově zadané adrese (např. https://d.r3.wbsprt.com/nazevdomeny.cz/wp-login.php nebo http://nazevdomeny.cz.d.r3.wbsprt.com/wp-login.php podle použité adresy). 

Aktualizováno: 20 ledna, 2023

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU