1. Home
 2. Hosting a web
 3. FTP
 4. Přihlašovací údaje na FTP

Přihlašovací údaje na FTP

FTP (File transport protocol) – je protokol pro přenos souborů na diskový prostor serveru u poskytovatele hostingových služeb. Pro práci s FTP je potřebné mít speciální software (FTP klient). Ten můžete mít nainstalovaný na vašem PC, případně se k obsahu vašeho webhostingu můžete dostat přes webové FTP rozhraní. 


Vytvoření FTP účtu

Před prvním přihlášením do FTP je nejdřív potřeba si FTP účet vytvořit. Přihlašovací údaje k FTP úču pro Váš hosting představují základní přístup ke zdrojovým souborům Vašeho webu, spolu se zmíněným FTP klientem. Údaje můžete vytvořit pro sebe nebo je přímo z WebAdminu přeposlat na požadovaný e-mail.

 1. Přihlaste se do WebAdminu
 2. V sekci Služby vyhledejte vaši doménu a klikněte na ni.
 3. Klikněte vlevo v menu na FTP účty
 4. V pravém horním rohu najdete tlačítko Vytvořit nový FTP účet

Přihlašovací údaje na FTP účet

V případě, že si přihlašovací údaje nepamatujete, nebo si je potřebujete upravit, tak stačí postupovat podle následovných kroků:

1. Přihlaste se do WebAdminu
2. V sekci Služby vyhledejte vaši doménu a klikněte na ni.
3. Klikněte vlevo v menu na FTP účty


4. Klikněte na název Vašeho loginu a následně se Vám zobrazí všechny přihlašovací údaje a také možnost úpravy nastavení, nebo změny hesla.

FTP klient

FTP klient vám umožní (i hromadné) operace se soubory a adresáři, jako jsou např. kopírování, mazání, editace, přejmenování, přenášení dat na server a jejich stáhnutí ze serveru na váš počítač. Na přihlášení budou potřeba přihlašovací údaje na FTP. Existuje vícero FTP klientů, nejznámější a námi doporučené:

 • FileZilla
 • Total Commander
 • WinSCP
 • CyberDuck
 • webFTP nebo FTP připojení přes web

Přihlášení na FTP vykonáte podle tohoto postupu.

Aktualizováno: 2 září, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU