1. Home
  2. Hosting a web
  3. FTP
  4. Mazání dat (překročení kapacity hostingu)
  1. Home
  2. Hosting a web
  3. Mazání dat (překročení kapacity hostingu)

Mazání dat (překročení kapacity hostingu)

Prostor hostingu zabírají soubory které jsou uložené na FTP (obsah webu), e-maily a databáze. V tomto návodu si ukážeme, jak jednotlivé položky promazat aby uvolnily prostor na hostingu.

Obsah stránky – FTP

Nejprve je nutné vytvořit si FTP účet a přihlásit se na FTP pomocí našeho webftp nebo pomocí externího FTP klienta (Filezilla, Total Commander…). Postup je sepsaný v tomto návodu.

Ve webftp se následně dostaneme k souborům, které chceme vymazat. Můžeme si označit i více souborů a smazat je najednou, případně smazat celou složku, ve které se soubory nacházejí.

E-maily

Pro uvolnění prostoru na hostingu smazáním emailů máme 3 možnosti:

  1. smazání přes webmail, kde se přihlásíme pod konkrétní emailovou adresou. Můžeme si označit i více emailů najednou a vpravo nahoře klikneme na vymazat. Pro uvolnění prostoru na hostingu je nutné tyto zprávy vymazat i z koše (v levém menu – Koš/Trash),
  2. smazání přes poštovního klienta (outlook, thunderbird…), kde si též můžeme označit více zpráv najednou a vymazat je. Poštu je také nutné vymazat i z koše,
  3. vymazání celé emailové schránky přes Webadmin v menu služby – doména – v levém menu E-maily a napravo u konkrétní emailové schránky klikneme na 3 tečky – vymazat. Tímto se smaže i celý obsah dané schránky.

Databáze

Nepotřebné databáze můžeme smazat ve Webadminu v menu služby – doména – levé menu Databáze a napravo u konkrétní databáze klikneme na 3 tečky – vymazat.

Aktualizováno: 13 září, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU