1. Home
  2. Hosting a web
  3. FTP
  4. FTP klienti a připojení

FTP klienti a připojení

Pro práci s FTP je potřeba mít speciální software (FTP klient). Ten můžete mít nainstalovaný na Vašem PC, případně použít webFTP . FTP klient vám umožní operace se soubory a adresáři, jako jsou např. kopírování, mazání, přejmenování, přenášení dat na server a pod. Níže si popíšeme připojení na nejpoužívanější z nich.


FileZilla

Filezilla je FTP klient vyvíjený spol. Mozilla Foundation, je zdarma a je to jeden z námi doporučených FTP klientů kvůli jednoduchosti, s jakou se používá. Jako prvotní krok si stáhněte tento program přes odkaz níže a spusťte instalaci.

Stáhnout FileZillu

Po spuštění instalace se můžete přihlásit

  • Ověřte si svoje údaje v administraci přihlašovací údaje k FTP účtu
  • Spusťte program FileZilla
  • Do řádku pro rychlé připojení zadejte jednotlivé údaje z administrace

Host – doporučujeme použít jednu z IP adres uvedených přímo v přihlašovacích údajích Vašeho FTP konta, které fungují bez ohledu na to, kam aktuálně směruje doména. Pokud máte jistotu, že doména směruje k nám, zadejte název domény bez www.
Username – přihlašovací jméno na FTP. To je uvedené v přihlašovacích údajích
Password – příslušné heslo k FTP účtu
Port – nepovinný údaj, můžete však použít 21

Po kliknutí na tlačítko „Quickconnect“ se Vám v případě zadání správných údajů zobrazí potvrzení certifikátu. Po potvrzení tlačítkem OK se zobrazí obsah hostingu, se základní strukturou adresářů logs, web a sub. Do složky web můžete nahrát soubory webu, do složky sub zase soubory subdomén. Složka logs je systémová a slouží na ukládání logů vaší domény.

Hotovo! Přihlášení bylo úspěšné.


Total Commander

Total Commander je v současnosti jeden z nejpopulárnějších komerčních správců souborů a FTP klientů pro operační systém Microsoft Windows. Před začátkem ho stáhněte přes odkaz níže a nainstalujte.

Stáhnout Total Commander

Po spuštění instalace se můžete přihlásit

  • Ověřte si svoje údaje v administraci přihlašovací údaje k FTP účtu
  • V horním menu Síť vyberte Připojit se na FTP server
  • Zvolte Nové připojení
  • Zadejte libovolný název relace, pod kterým se chcete přihlašovat

Název hostitele –  doporučujeme použít jednu z IP adres uvedených přímo v přihlašovacích údajích Vašeho FTP konta, které fungují bez ohledu na to, kam aktuálně směruje doména. Pokud máte jistotu, že doména směruje k nám, zadejte název domény bez www.
Uživatel – přihlašovací jméno na FTP. To je uvedené v přihlašovacích údajích, většinou uvádíte název vaší domény bez www.
Heslo – příslušné heslo k FTP účtu.

Ostatní údaje můžete přeskočit a nechejte je předvolené. Po zavření dialogového okna označte v seznamu požadovaný účet a klikněte na Připojit.

Hotovo! Přihlášení bylo úspěšné.


WebFTP

Na našich serverech se můžete k vašemu hostingu připojit kromě FTP klientů zmíněných výše i přes webové rozhraní WebFTP. Dostupné je na adrese webftp.websupport.cz. Více o WebFTP se dočtete zde – https://www.websupport.cz/podpora/kb/webftp/

Přihlašovací údaje najdete ve WebAdminu. Tam najdete i předvyplněné přihlašovací odkazy. Pro jejich použití stačí zadat pouze heslo.


WinSCP

WinSCP je SFTP klient a FTP klient s otevřeným zdrojovým kódem (open source) pro systém Windows. Jeho hlavní funkcí je bezpečné přenášení souborů přes SFTP. Postupujte takto.

Aktualizováno: 19 července, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU