1. Home
 2. Hosting a web
 3. FTP
 4. Pokročilé nastavení FTP účtu

Pokročilé nastavení FTP účtu

Podle toho, jakou verzi hostingu využíváte, jsou dostupná 2 rozhraní. Tento návod standardně pokrývá novější verzi jako první. Stále můžete najít předchozí verzi níže.

Nový hosting

WebAdmin rozhraní nabízí hned několik rozšířených nastavení FTP, které můžete nastavit ať už z důvodu vyšší bezpečnosti nebo ochrany před napadením. Patří k nim např. Geo a IP ochrana.


Geo ochrana

Povoluje přihlašování se na FTP jen z předem definovaných zemí, resp. IP adres. Standardně je možné se přihlašovat z WS4 (SK, CZ, HU, AT). Před cestou do zahraničí proto doporučíme zkontrolovat, že je daná země na whitelistu, v opačném případě nebude možné se na FTP dostat. Whiteliste je možné kdykoliv upravit přes Webadmin

 1. Přihlaste se do Webadminu
 2. V sekci Služby vyhledejte Vaši doménu a klikněte na ni, následně vyberte sekci FTP účty
 3. V této sekci pro každý FTP účte vidíte stav GEO kontroly, přesunitím myši na GEO se Vám zobrazí i současně nastavené země.
 1. Pokud chcete povolené zeměn změnit, klikněte na Váš login a následně Změnit nastavení
 2. Nastavení GEO kontroly najdete v Pokročilých nastaveních
 3. Kliknutím na pole se zeměmi můžete povolení přidat, křížkem vedle názvu země přístup zablokujete
 4. Po dokončení úprav nezapomeňte kliknout na Uložit.

 IP ochrana

Po zapnutí fuknce bude pro připojení k tomuto FTP účtu kontrolovaná IP adresa, odkud požadavek přišel. Pokud nebude IP adresa uvedena v seznamu, přístup bude zamítnutý. Použití je vhodné, pokud chcete přístup k FTP účtu omezit na konkrétní stroj/stroje se statickou IP adresou. Sytém dovoluje vložit i aktuální IP adresu pro snadné nastavení.

Povolené FTP/SFTP přihlášení

Přihlášení na FTP můžete úplně zakázat nebo můžete např. vynutit šifrované připojení přes SSH, případně jen FTP.

Původní hosting

WebAdmin rozhraní nabízí hned několik rozšířených nastavení FTP, které můžete nastavit ať už z důvodu vyšší bezpečnosti nebo ochrany před napadením. Patří k nim např. Geo a IP ochrana.


Geo ochrana

Povoluje přihlašování se na FTP jen z explicitně definovaných zemí, resp. IP adres. Standardně je možné se přihlašovat ze zemí WS4 (SK, CZ, HU, AT). Před cestou do zahraničí proto doporučujeme zkontrolovat, jestli je daná krajina na whitelistu, v opačném případě nebude možné na na FTP dostat. Whitelist je možné kdykoliv upravit přes WebAdmin a to i ze zahraničí.

 1. Přihlaste se do WebAdminu
 2. V sekci v Služby vyhledejte vaši doménu a klikněte na ni, následně vlevo sekce FTP účty
 3. V této sekci u každého FTP účtu vidíte stav GEO kontroly, přesunutím myši na GEO se Vám zobrazí i aktuálně nastavené země
 1. Pokud chcete povolené země změnit, klikněte na  váš login a následně na Zmenit nastavení
 2. Nastavení GEO kontroly najdete v Pokročilých nastaveních
 3. Kliknutím na pole se zeměmi můžete povolení přidat, křížkem vedle názvu krajiny přístup zablokujete
 4. Po dokončení úprav nezapomeňte kliknout na Uložit.

 IP ochrana

Po zapnutí této funkce bude při připojování se tohoto FTP účtu kontrolovaná IP adresa, odkud přišel požadavek. Pokud IP adresa nebude uvedená v seznamu, přístup bude zamítnutý. Použití je vhodné, pokud chcete přístup k FTP účtu omezit na konkrétní stroj/stroje se statickou IP adresou. Systém dovoluje vložit i aktuální IP adresu.

Povolené FTP/SFTP přihlášení

Přihlášení na FTP můžete každému účtu úplně zakázat nebo můžete například vynutit použití šifrovaného připojení přes SSH, případně pouze FTP.

Aktualizováno: 6 prosince, 2022

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU