1. Home
  2. Hosting a web
  3. FTP
  4. Pokročilé nastavení FTP účtu

Pokročilé nastavení FTP účtu

WebAdmin rozhraní nabízí hned několik rozšířených nastavení FTP, které můžete nastavit ať už z důvodu vyšší bezpečnosti nebo ochrany před napadením. Patří k nim např. Geo a IP ochrana.


Geo ochrana

Povoluje přihlašování se na FTP jen z explicitně definovaných zemí, resp. IP adres. Standardně je možné se přihlašovat ze zemí WS4 (SK, CZ, HU, AT). Před cestou do zahraničí proto doporučujeme zkontrolovat, jestli je daná krajina na whitelistu, v opačném případě nebude možné na na FTP dostat. Whitelist je možné kdykoliv upravit přes WebAdmin a to i ze zahraničí.

  1. Přihlaste se do WebAdminu
  2. V sekci v Služby vyhledejte vaši doménu a klikněte na ni, následně vlevo sekce FTP účty
  3. V této sekci u každého FTP účtu vidíte stav GEO kontroly, přesunutím myši na GEO se Vám zobrazí i aktuálně nastavené země
  1. Pokud chcete povolené země změnit, klikněte na  váš login a následně na Zmenit nastavení
  2. Nastavení GEO kontroly najdete v Pokročilých nastaveních
  3. Kliknutím na pole se zeměmi můžete povolení přidat, křížkem vedle názvu krajiny přístup zablokujete
  4. Po dokončení úprav nezapomeňte kliknout na Uložit.

 IP ochrana

Po zapnutí této funkce bude při připojování se tohoto FTP účtu kontrolovaná IP adresa, odkud přišel požadavek. Pokud IP adresa nebude uvedená v seznamu, přístup bude zamítnutý. Použití je vhodné, pokud chcete přístup k FTP účtu omezit na konkrétní stroj/stroje se statickou IP adresou. Systém dovoluje vložit i aktuální IP adresu.

Povolené FTP/SFTP přihlášení

Přihlášení na FTP můžete každému účtu úplně zakázat nebo můžete například vynutit použití šifrovaného připojení přes SSH, případně pouze FTP.

Aktualizováno: 26 května, 2022

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU