Obnova FTP dat

Návod vhodný pro začátečníky

Ztratili jste důležitá data na FTP, byl Váš web napadený, případně jste vykonali nežádoucí změnu v souboru? Nic není ztracené. Jednou denně totiž vytváříme zálohu dat na Vašem hostingu. Jsou dostupná 14 dní a následně jsou přepsaná novější zálohou.


Tyto zálohy můžete využít pro obnovení konkrétního souboru nebo adresáře se všemi podadresáři a soubory v něm. Obnovený soubor/adresář bude přesně ve stejném stavu, jako byl v čase vytváření zálohy. 

Pro zadání obnovy:

1. Přihlaste se do WebAdminu
2. V sekci Služby vyhledejte Vaši doménu a klikněte na ni
3. V levém menu pokračujte do sekce WEB a následně Obnova ze zálohy a klikněte na tlačítko Zadat novou obnovu

Hláška Neexistuje žádný záznam o zadané obnově
Pokud vidíte tuto hlášku, ta mluví o tom, že jste ještě nezadali žádnou obnovu, nemluví o tom, že na webu nejsou zálohy. Obnovu spustíte přes „Zadat novou obnovu“!

Obnova souboru

Vyberte možnost soubor, vyberte datum z kterého si přejete soubor obnovit a pomocí tlačítka procházet si vyberte soubor, který potřebujete obnovit. Pro spuštění obnovy stačí kliknout na Spustit obnovu.

Obnova adresáře

Vyberte možnost  „Adresář“datum z kterého si přejete soubor obnovit. Následně je potřebné si vybrat Zdrojový adresář, adresář ze zálohy, který si přejete obnovit a cílový adresář, adresář na Vašem FTP do kterého si přejete zálohu obnovit. Pokud chcete obnovit hlavní stránku, je to adresář WEB. Pro spuštění obnovy stačí kliknout na Spustit obnovu. 

Máte nefunkční web
Obnovením FTP dat nejsou obnovené změny ukládané v databázi. Je to tak běžné u různých redakčních systémů. Ujistěte se, že ze zálohy obnovíte i databázi.

Aktualizováno: 20 září, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU