1. Home
  2. E-mail
  3. Business Mail
  4. Business Email – Soubory a Dokumenty

Business Email – Soubory a Dokumenty

Business Email umí pracovat s několika typy dokumentů – například Word, Excel, PowerPoint, nebo PDF, které lze přímo vytvořit či je po nahrání upravovat.

Modul Soubory a Dokumenty je dostupný pouze v rámci balíčku Premium

Možnost práce s dokumenty naleznete přímo po přihlášení přes WebMail a kliknutím na ikonu složky s písmenem W v levém menu (dle obrázku).

Nahrávání souborů

V sekci Soubory a Dokumenty máte za pomocí tlačítka Nahrát možnost nahrát jakékoliv dokumenty do Vašeho uložiště. V případě pokud nahráváte dokumenty ve formátu Word, Excel, PowerPoint či jakékoliv alternativy podobných souborů, bude Vám k dispozici možnost jejich přímé editace.

Vytváření a editace dokumentů

V případě, pokud je nahraný dokumentový soubor ve formátu Word, Excel, PowerPoint či jiné alternativy, či pokud je příslušný dokument vytvořený pomocí tlačítka +Nový , či vytvořen za pomocí horního Menu nad seznamem nahraných dokumentů, je k dispozici dané dokumenty přímo upravovat.

V případě potřeby vytvoření PowerPoint prezentace, lze tak provést kliknutím na ikonu +Nový -> Pod sloupcem Dokumenty -> PowerPoint prezentace, či lze využít rychlý přístup v horním menu nad seznamem dokumentů (viz obrázek výše).

Webová stránka Vás následně vyzve na pojmenování souboru a případně vybrání složky do které si přejete prezentaci uložit. Po vytvoření soubory budete automaticky přesměrování do editoru pomocí kterého si budete moci vytvořit prezentaci dle Vašich představ.

  • Při vytváření Dokumentů (Word) a Tabulek (Excel) je postup stejný

Smazání a obnovení odstraněných souborů

Smazání souboru

Pokud již uložený soubor nepotřebujete či si přejete snížit využití prostoru schránku, stačí pouze na daný soubor kliknout pravým tlačítkem myši -> Smazat. Druhým způsobem je případně kliknout na daný soubor a následně v horním menu po pravé části kliknout na tlačítko -> Odstranit.

Smazané soubory jsou poté přesunuty do složky Koš v levém menu -> Obnovené položky.

Obnovení smazaného souboru a trvalé odstranění souboru

Pokud jste soubor odstranili omylem, lze se poté k němu zpětně vrátit. Pro obnovení stačí přejít do sekce Koš v levém menu. Poté stačí vybrat soubor levým tlačítkem a vybrat možnost Obnovit z horního menu nebo kliknout na soubor pravým tlačítkem a vybrat možnost Obnovit.

Trvalé odstranění souboru je možné obdobným style, pouze vyberete z nabídky možnost Smazat.

Aktualizováno: 30 srpna, 2023

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU