1. Home
 2. Vlastní webstránka
 3. Systémové požadavky na práci s nástrojem Vlastní webstránka
 1. Home
 2. Základy a nastavení
 3. Systémové požadavky na práci s nástrojem Vlastní webstránka

Systémové požadavky na práci s nástrojem Vlastní webstránka

Poznámka: Službu Vlastní webstránka není možné nově objednat. Současně nabízíme novou službu Website builder jehož nápovědu můžete najít zde.

Rozlišení obrazovky


Doporučené: 1440 x 900 nebo více

Podporované: 1280 x 800 nebo více

Je možné pracovat i v rozlišení 1024 x 768, ale nebude to velký zážitek 🙂

Webové prohlížeče pro editaci webu


Doporučené: Google Chrome (Mac nebo Windows)

Podporované: Internet Explorer 10 and 11 (Windows), Firefox (Mac nebo Windows), Safari (pouze Mac)

Pro úpravu stránky doporučujeme používat klávesnici, myšku nebo touchpad. Úpravy stránek pomocí jakékoliv dotykové obrazovky, el. per, hlasových ovládaní nebo jiných nestandardních zařízení připojených k počítači nepodporujeme. 

Webové prohlížeče pro publikované weby


Webové stránky publikované prostřednictvím editoru, by měli fungovat v každém prohlížeči, který podporuje CSS3 / HTML 5. Stejně bezproblémové by mělo být zobrazování na zařízeních se systémem Android a iOS. Některé prohlížeče, jako například velmi staré verze programu Internet Explorer, mohou zaznamenávat problémy s CSS a proto můžete najít nějaké závady ve vzhledu stránky, i když obsah by měl zůstat plně viditelný.

Operační systém


Testy probíhají vždy na aktuální verzi Mac OS X, Windows a předcházejících verzích. V současné době to je Windows 7, 8 a 10, Mac OS X 10.7.x a 10.8.x

Editor by měl pracovat s jakoukoliv verzí systému Windows Vista nebo jakoukoliv verzí Mac OS X po verzi 10.1.

Nepodporovaná zařízení a prohlížeče pro editaci webu


Úprava stránky není možná prostřednictvím telefonů a tabletů. Pomocí těchto zařízení si můžete vybrat šablonu a vykonávat mnoho dalších úkonů, ale pro editaci webu doporučujeme pouze počítače, Windows a Mac OS a prohlížeče uvedené výše.

Nedoporučujeme též žádnou verzi Linuxu. Editor sice funguje na některých systémech Linux, ale nemůžeme zaručit správný výsledek úprav a žádnou další technickou podporu v případě problémů.

Pro úpravy stránky nedoporučujeme:

• Žádnou verzi prohlížeče Opera

• Internet Explorer 6, 7, 8 nebo 9

• Safari (Windows)

Omezení


Editor je určený pro tvorbu webových stránek pro malé firmy a osobní stránky. Pokud použijete tento nástroj přiměřeně a v souladu s dokumentací, měl by fungovat bez jakýchkoliv problémů. Při používaní Editoru v rozporu s dokumentací nebo použití na jiné účely vám bohužel nebudeme umět pomoci. 

Typy souborů, počet souborů a velikosti souborů


Editor není určený pro skladování tisíců obrázků a videí. Neexistuje žádná pevná horní hranice, ale když potřebujete uložit velké množství souborů, doporučujeme je umístit na externí úložiště.

 • maximální velikost při použití obrázku je 10Mb 
 • maximální velikost při použití videa je 20Mb

Při použití videa doporučujeme nahrávat videa na YouTube nebo Vimeo a použít odpovídající widget pro vkládání přímo do vaší stránky. 

Podporované typy souborů


 • JPG / JPEG
 • PNG
 • GIF
 • PDF

Počet podstránek


Neexistuje žádný fixní horní limit počtu podstránek, ale nemáme otestovaných více než 50 podstránek

Počet widgetů na stránce


Nedoporučujeme používat více než 30 widgetů na stránce, protože stránky mohou mít z tohoto důvodu velmi pomalé načítání.

Počty obrázků


Neexistuje žádný fixní limit pro počet použitých obrázků, či fotografií, ale nemáme otestovaných více než 100 obrázků / fotografií. 

Upload obrázků


Není možné uploadovat více než 5 obrázků naráz.

Rozměry obrázků


Minimum: 10 x 10 px

Maximum: 1920 x 1920 px

Prezentace a galerie


U prezentacích doporučujeme maximálně 10 snímků na 1 prezentaci a ne více než 3 prezentace na podstránce. Když jich bude více, mohou se vyskytnout problémy s pomalým načítáním stránky. V galeriích doporučujeme použít maximálně 30 obrázků a maximálně 2 galerie na podstránce.

Náhledy


Editor dokáže zobrazovat náhled stránek tak, jak by se měly zobrazovat na iPhone nebo iPadu. Tento náhled je však čistě orientační a nemůžeme zaručit, že každý náhled bude přesně odpovídat reálnému zobrazení na těchto zařízeních. 

Javascript


Neposkytujeme žádnou podporu pro JS soubory (nebo jakékoliv jiné skriptovací jazyky). Můžete vložit iFrame obsah pomocí widgetu nebo můžete přidávat skripty na stránku, ale v tomto případe nebudeme schopní pomoct při ladění kódu. Pokud vložíte vlastní Javascript do Editora a poškodíte vaši stránku, nebudeme schopní v takových případech pomoct. 

Aktualizováno: 11 dubna, 2024

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU