Floating (veřejná) IP ve VDC

Floating IP (plovoucí IP) je veřejná IP adresa, kterou je možné přiřadit instanci ve VDC. Každé VDC má vlastní subnet s dynamicky přiřazovanými vnitřními IP, po kterém mohou mezi sebou instance (VM) komunikovat.

Poznámka: V případě, že potřebujete některé síťové rozhraní konfigurovat manuálně, je pro něj nutné nastavit MTU na hodnotu 1450.

Ke správě Floating IP se dostanete přes menu Project > Compute > Access & Security, záložka Floating IP. Nejprve je nutné IP alokovat – alokace proběhne kliknutím na Allocate IP to project. Takto alokovaná veřejná adresa se následně může přiřadit některé instanci klinutím na Associate v části Actions. V případě odřazení je IP stále alokovaná k VDC a je možné ji opět přiřadit jiné instanci.

V případě že je IP uvolněná z VDC, t.j. byla zvolená možnost Release floating IP, tak VDC tuto IP ztrácí a při následné alokaci bude přiřazená nová. Proto úplné odřazení IP z VDC prosím vždy důkladně zvažte, protože o IP přicházíte. Pokud na ni máte vázané například DNS záznamy, přestanou být funkční.

Aktualizováno: 24 června, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU