1. Home
  2. Hosting a web
  3. Základní nastavení hostingu
  4. Všeobecné nastavení e-mailů
  1. Home
  2. E-mail
  3. Všeobecné nastavení e-mailů

Všeobecné nastavení e-mailů

V této časti Webadminu najdete 4 základní nastavení e-mailů a také možnost vytvořit novou sadu e-mailů pro subdoménu.

Postup je nasledovný

1. Přihlaste se do WebAdminu

2. Ve službách vyhledejte Vaši doménu a klikněte na ni.

3. V levém menu vyberte položku E-maily -> Nastavení

Najdete tu možnost Vytvořit e-maily pro subdoménu a též 3 základní nastavení:

Kontrola domény vůči RBL blacklistu – umožňuje kontrolovat přijaté emaily a server, který je odeslal, vůči RBL blacklistu. V případě, že se server nachází na blacklistu, je email označený jako SPAM. Pokud takové e-mailové zprávy potřebujete přijmout, řešení jsou 2:

1. Správce daného (blacklistnutého) serveru požádá patřičný blacklist o delistovaní/odstranění jeho IP adresy ze seznamu spam serverů

2. Další možností je vypnout tuto funkci a budou Vám doručené všechny emaily, i ty označené jako SPAM, vypnutí však může vést k zvýšenému přijímání právě SPAM pošty

Kontrola domény odesilatele – SPF – jsou to DNS TXT záznamy, které obsahují informace o oprávnění odesílacího serveru posílat e-maily z dané domény. Slouží na ochranu před přijetím spamu. Pokud je táto možnost zapnutá, náš server kontroluje toto oprávnění.  V případě, že se odesilateli vrátí jeho emailová správa s hlášením „550 Message rejected because SPF check failed“ a vy potřebujete tento email přijmout, řešení jsou 2:

1. Odesilatel přidá správný SPF záznam do svojí domény

2. Nebo si příjemce vypne funkci SPF, avšak opět může dojít k zvýšenému přijímání spamových správ na schránkách pod danou doménou

A/ VYTVORIŤ E-MAILY PRO SUBDOMÉNU


Zde můžete vytvořit nové e-mailové adresy pro libovolné subdomény, stačí vyplnit název subdomény. Tato subdoména nemusí být reálně vytvořená, takže můžete využívat jen e-maily subdomény.

Po přidání subdomény se změní levé navigační menu. E-mailová konta a jejich nastavení se začnou zobrazovat v seznamech, podle toho jaké doméně nebo subdoméně podléhají.

Webadmin Vás po přidaní subdomény automaticky přesune do sekcie „SEZNAM“(obrázek níže). Zde najdete možnosti „Přidat subdoménu pro e-maily“, „Nastavení“ kde můžete spravovat emaily pro doménu nebo subdomény, „Vymazat“ subdoménu pro emaily spolu se vším, co pod ní existuje.


Aktualizováno: 1 září, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU