Snapshoty na virtuálním serveru

Snapshoty slouží na uložení stavu celého OS Vašeho virtuálního serveru, ke kterému se je možné „vrátit v čase“ – například po nevydařené změně konfigurace či aktualizacích. Vrátí se celý image disku, není tedy možné vybrat konkrétní adresáře a soubory jako v případě služby Zálohování. Ke každému VPS je jeden snapshot se životností 28 zadarmo, případně je možné objednat si další. Náš helpdesk Vám vždy rád poradí.


Vytvoření snapshotu

V první řadě je před samotným vytvořením snapshotu potřebné vypnout server – snapshot vytvořený když systém běží nemusí být vytvořený úplně korektně, resp. při jeho obnově se velmi pravděpodobně vyskytnou komplikace. Vytvoření snapshotu když je server vypnutý je garancí úspěšné obnovy v budoucnosti.

Sekci se snapshoty najdete v přehledu virtuálního serveru, vlevo v menu je sekce Snapshoty. Nový snapshot vytvoříte vpravo nahoře kliknutím na Vytvořit nový snapshot.


Obnova stavu ze snapshotu

Spustit obnovu ze snapshotu můžete i pokud je VPS zapnuté, pokud by bylo například vypnuté, po obnově se zapne. Snapshot budete mít nadále k dispozici dokud nevyprší jeho životnost, můžete ho ale kdykoliv smazat a vytvořit nový.

Obnovu vykonáte tak, že označíte snapshot, ze kterého se bude obnovovat VPS a následně kliknete na Obnovit ze snapshotu.

Snapshoty jsou v kombinaci se službou Zálohování skvělým způsobem, jak udržovat Vaše VPS stále „živé“ při vykonávání nezbytné údržby, či při práci s Vašimi daty.

Aktualizováno: 10 listopadu, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU