Odesílání emailů ve WordPressu

V tomto návodu Vám předvedeme, jak se dá změnit adresa odesilatele a jak do WordPressu přidat možnost použít odesílání SMTP.


Tip: V případě, že přes WordPress odesíláte newsletter nebo na něm máte postavený eshop, můžete využít náš návod pro pokročilejší konfiguraci.

Nastavení adresy odesilatele

WordPress v základní instalaci nenabízí mnoho nastavení pro odesílání mailů, využívá funkci php mail() pomocí vlastní funkce wp_mail.
Jako základní adresu odesilatele používá tu, kterou jste zadali při instalaci.
Pokud chcete změnit adresu, ze které odcházejí notifikační a registrační emaily, postačí jít do menu Nastavení – Všeobecné. 

Zadaná adresa musí v našem systému existovat, buď jako emailová schránka k Vašemu hostingu nebo na základe tzv. whitelistu kam ji přidáme na základě zaslaného požadavku na náš helpdesk . 

Toto nastavení může (avšak nemusí) ovlivnit adresu použitou pro odesílání pomocí pluginů.

Ve většině pluginů se použije právě tato adresa, avšak mnozí vývojáři volí možnost zavolat wp_mail s vlastními parametry, například adresou uživatele . Vždy je dobré si odesílání z WordPressu pro jistotu otestovat na vícero emailových adres před začátkem ostrého provozu, jelikož správné odesílání může byť ovlivněné i použitými pluginy, některé například nastavují i další adresu odesilatele (např. email zákazníka). 


Nastavení odesílání přes protokol SMTP

Pokud z WordPressu pošta neodchází, je často nejrychlejším řešením vyzkoušet SMTP. Také je to řešení, pokud chcete mail odesílat přes Gmail či jiného poskytovatele mailových služeb. Podpora SMTP v základní instalaci není zahrnutá, avšak je k dispozici poměrně velké množství SMTP pluginů.

Tip:  Například pro využití OAuth2 od Google je dobrou volbou Postman, pro dávkování odesílání je skvělý Mailer . 

V návodu používáme Easy WP SMTP, avšak postup a nastavení jsou přibližně stejné pro všechny pluginy tohoto druhu. 

Plugin se dá instalovat přes sekci Moduly ve wp-admin/. Po instalaci je potřebné modul aktivovat, což nám WordPress přímo nabídne:

TIP: Pokud chcete použít naše servery, pro správné odesílání je potřeba použít následovné parametry:

Pro využití SMTP serveru jiného poskytovatele použijte údaje, které Vám dodal. Nejlepší zkušenosti máme všeobecně při použití portu 465 a SSL šifrování. Výsledné nastavení by mělo tedy vypadat následovně: 

TIP
Odesílání emailů doporučujeme otestovat, na spodní části stránky nastavení najdete i možnost odeslat testovací email. Ideální je vyzkoušet odesílání na různé adresy příjemců resp. na vícero emailových serverů (Gmail, Seznam.cz, …).

Aktualizováno: 24 července, 2023

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU