1. Home
  2. Cloud a servery
  3. Monitoring – přihlášení a přehled

Monitoring – přihlášení a přehled

Monitoring je při Zálohovaní klíčovou službou pro spolehlivou správu a chod Vašeho serveru – díky Monitoringu získáte přehled o všem, co se na serveru děje, budete dostávat notifikace v případě různých situací, čímž můžete preventivně předejít nedostupnosti svých služeb, případně doladit jejich optimální výkon.

Monitoring prostřednictvím open-source platformy Zabbix využíváme na svých serverech i my. Výhodou pro Vás je zejména objektivnost získávaných real-time dat, jelikož Monitoring je externí a kromě klientského serveru běží i na našem. Dostupnost historických záznamů, přehled o stavu a vytíženosti klíčových částí serveru a přehledný online dashboard jsou samozřejmostí. 

JAK SE PŘIHLÁSÍM DO MONITORINGU?

Všechny potřebné přihlašovací údaje Vám zašleme po nastavení emailem. Přihlásit se můžete na https://monitoring.websupport.cz/
 

CO ZDE NAJDU?

Po přihlášení jako první uvidíte přehledný dashboard (1) rozdělený do vícero sekcí. Nad ním se nachází navigační menu (2), vpravo nahoře nastavení účtu (3) a kousek pod ním nastavení filtru (4) pro Dashboard.

Části Dashboardu, pokud neupřesníte speciální požadavek, jsou standardně složené z Oblíbených grafů, screenů a map. Dále přehled o serveru v System status a Host status, posledních 20 problémů a monitoring konkrétních webů. 

NASTAVENÍ ÚČTU

Zde můžete změnit svoje heslo, upravit vzhled, nastavit frekvence obnovení grafů v sekundách, počet řádků na graf a případně i URL, která se zobrazí po přihlášení. Předvolený jazyk je angličtina, stačí nám však upřesnění a kýžený jazyk rádi doplníme. Kromě nastavení účtu můžete dostupné verze prověřit i zde, máme verzi 3.0: https://www.zabbix.org/wiki/Translating_Zabbix

NASTAVENÍ FILTRŮ DASHBOARDU

Filter je nejprve potřeba zapnout kliknutím. Pokud si nepřejete zobrazovat konkrétní skupinu triggerů, políčko nechejte prázdné. 

Kromě Dashboardu tu najdete postupně zleva celkový přehled, monitoring webu, poslední data s možností prokliknout se na konkrétní graf, přehled triggerů, eventů, grafů, screenů, map a služeb na serveru. 

Na obrázcích níže najdete přehledný screen s vytížením procesorů, přehledem posledních dat, MYSQL trafficem a počtem dotazů. Dále vidíte přehled zátěže CPU za posledních 7 dní na 6ti hodinovém grafu a přehled trigerů (dvou serverů pro různorodost příkladu).

Aktualizováno: 19 července, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU