E-maily přes GoogleApps

Pokud Vám nevyhovují webmailová rozhraní RoundCube a Horde a z nějakého důvodu nechcete využívat klasického poštovního klienta typu Outlook či Thunderbird, můžete na vybranou doménu využívat e-mailový systém společnosti Google, která tuto službu nabízí jako součást Google Apps.

Při aktivaci pro vybranou doménu přejde správa všech e-mailů pod Google. To znamená, že všichni uživatelé budou pracovat de-facto s Gmailem, ale jejich e-mailové adresy budou pod Vaší doménou (neco@vasedomena.cz). Znamená to též, že vytváření nových e-mailů, mazání starých, změny hesel, nastavení antispamové ochrany atd. budete řešit v administračním rozhraní Google.

Přesunutí e-mailů do Google

Přesunutí svých e-mailů na Google spočívá v ověření vlastnictví domény, vytvoření Google-účtu, ale hlavně ze změny MX záznamů. Tato změna zabezpečí, že všechny zprávy směřující na Vaši doménu (neco@vasedomena.cz) budou doručené na poštovní server Google-u.

Poznámka: Použití služby Google Apps je zpoplatněné – viz. https://gsuite.google.com/pricing.html.

Změna MX záznamů

1. Přihlaste se do WebAdminu

2. Klikněte v seznamu služeb na doménu, jejíž DNS záznamy chcete upravit.

3. V levém menu vyberte sekci DNS a proklikněte se na záložku Rychlé nastavení a vyhledejte nastavení pro Google Mail . 

Poznámka
Změna DNS nastavení se na našich serverech vykoná do 5 minut. Jejich rozšíření do světa však záleží na nastavení parametru TTL. Běžně je to okolo 15 minut, ale může to být až 24 hodin. Pokud se změny neprojeví ani po tomto čase, zkuste promazat cache lokálního počítače.

Aktualizováno: 1 září, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU