1. Home
  2. E-mail
  3. Odesílání a přijímání e-mailů přes Gmail
  1. Home
  2. Poštovní klienti
  3. Gmail
  4. Odesílání a přijímání e-mailů přes Gmail

Odesílání a přijímání e-mailů přes Gmail

Pomocí Gmail rozhraní  můžete odesílat a přijímat e-maily z e-mailového účtu, který používáte s vaší doménou u nás. Nastavení e-mailové adresy přes Gmail je skvělá náhrada k webovým poštovním klientům (Roundcube) nebo PC poštovním klientům (Outlook, Mac Mail nebo Thunderbird).


Předtím než začnete

Vypněte GeoIP ochranu Vaší schránky – Google používá na připojování ke schránce zahraniční servery. Pokud je tato ochrana (předvoleně) zapnutá, schránku nebude možné připojit.

GeoIP ochranu je možné vypnout přes WebAdminu, jako login použijte mailovou schránku a heslo k ní. Hned na úvodní obrazovce v pokročilých nastaveních můžete GeoIP ochranu vypnout.

Prověřte správnost údajů – ujistěte se, že máte správné heslo – nejjednodušeji přihlášením na posta.websupport.cz.

Vypněte alias/přesměrování – pokud jste vytvořili alias/přesměrování na váš Gmail účet , odstraňte ho. Nebude možné přijímat e-maily, pokud existuje alias/přesměrování.

Přijímání pošty (POP3)

Přihlaste se na svůj Gmail účet.
Vpravo nahoře ve Vaší schránce klikněte na ozubené kolečko a vyberte položku Všechna nastavení.

Vyberte kartu Účty a import.

V sekci Zkontrolovat poštu z jiných účtů klikněte na možnost Přidat e-mailový účet.

Zadejte svoji emailovou adresu.

Teď máte na výběr z několika možností. Doporučujeme tyto nastavení:

Alternativní server POP – pop3.m1.websupport.cz (které nastavení použít najdete po kliknutí na Vaší emailovou adresu ve Webadminu, kde máte k dispozici na stavení).

Ponechat kopii načítaných zpráv na serveru – zaškrtněte toto políčko. V opačném případě se e-maily z druhého účtu odstraní a přístup k nim budete mít pouze v Gmailu.

Vždy používat zabezpečené připojení (SSL) při načítání pošty – ponechejte zaškrtnuté.

Označovat jmenovkou příchozí zprávy – toto políčko zaškrtněte, pokud chcete mít přehled o tom, které e-maily ve vaší doručení poště pocházejí z tohoto účtu.

Archivovat příchozí zprávy – ponechejte nezaškrtnuté. Toto políčko zaškrtněte pouze v případě, že nechcete, aby se nové zprávy z druhého účtu zobrazovaly vaší doručené poště.

Klikněte na položku Přidat účet.

Hotovo! Můžete přijímat zprávy přes Gmail
Po úspěšném přidání účtu se vám zobrazí otázka, jestli chcete mít k dispozici možnost odesílat poštu jako tato adresa. To vám umožní psát zprávy v Gmailu, ale jejich odesilatelem bude e-mailový účet, který jste právě zadali.

Odesílání pošty (SMTP)

 Po kliknutí na tlačítko Další krok se Vám zobrazí možnost Přidat další emailovou adresu, kde zadáte svoje údaje:

Po úspěšném vyplnění Vašeho uživatelského jména a emailové adresy budete vyzváni k vyplnění údajů pro odesílání pošty přes SMTP. Jako Server SMTP zadáte smtp.websupport.cz s portem 465. Alternativní server SMTP smtp.m1.websupport.cz (které nastavení použít najdete po kliknutí na Vaší emailovou adresu ve Webadminu, kde máte k dispozici na stavení).Uživatelské jméno a heslo doplníte.

Po kliknutí na Přidat účet budete vyzváni k ověření Vaší emailové adresy. Na Vámi zadanou emailovou adresu bude zaslaný ověřovací kód, který stačí doplnit na následující obrazovce, nebo jednoduše klikněte na ověřovací link, který Vám bol zaslaný spolu s kódem.

Hotovo! Odesílání a přijímání pošty je plně funkční.
Pokud chcete použít naši schránku jako odesilatele, klikněte při psaní nové zprávy/odpovídaní na Od a z rozbalovací nabídky vyberete schránku, z které chcete zprávu odeslat

Aktualizováno: 21 června, 2023

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU