SRV záznamy

DNS záznam typu SRV slouží na určení adresy serverů pro specifické služby. Specialitou SRV záznamů je, že umožňují rozložení zátěže na více adres na základě váhy a priority.


Příklad:
Pokud se v rámci služby Google Apps propojené s Vaší doménou rozhodnete používat chat, budete vyzváni přidat do DNS záznamů domény něco jako: “_xmpp-client._tcp.mojedomena.cz 1800 SRV 5 0 5222 talk.l.google.com”. Přesně na to Vám poslouží SRV záznam.

Nastavení je dostupné přímo ve Webadmin rozhraní. Postup je následovný:

  1. Přihlaste se do Webadminu
  2. Klikněte na název domény
  3. V levém menu vyberte možnost DNS
  4. Proklikněte se na záložku SRV

5. Pro vytvoření nového záznamu stačí kliknout na Vytvořit nový záznam

6. První položkou je adresa, přes kterou se bude ke službě přistupovat. Cílová adresa, na které se služba nachází, se zadává do položky Hodnota. Priorita určuje, v jakém pořadí se bude volat služba, pokud existuje pro jednu subdoménu více záznamů, přičemž přednost dostane záznam s nižší hodnotou priority. Do položky port uveďte číslo portu, na kterém služba běží na cílové adrese. Váha určuje v jakém poměru se budou rozdělovat volání mezi více stejnými SRV záznamy. Vyšší váha znamená, že cílová adresa bude dostávat větší poměr volání. Hodnota TTL určuje, jak dlouho si mohou servery poskytovatelů internetu pamatovat dané nastavení. Čas je uvedený v sekundách.

Aktualizováno: 19 srpna, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU