Datové centrum
v cloudu
 • Dokonalý výkon pro vaše podnikání
 • Zdroje tam, kde je právě potřebujete
 • Bez zbytečného čekání

ZAMĚŘTE SE NA BYZNYS

Virtuální datové centrum

Nezáleží na tom, pokud jde o desítky nebo stovky virtuálních serverů. Virtuální datové centrum (VDC) v sobě kombinuje otevřenou platformu OpenStack, zázemí značkového hardwaru, vysoce dostupnou infrastrukturu, zkušenosti a skvělý management. Nechte se zlákat jedinečným "enterprise" řešením pro provoz výkonných virtuálních serverů. Vše podle vašich aktuálních potřeb.
Infrastruktura na míru
Zapomeňte na tradiční komplikované datové centrum. Zdroje virtuálního datového centra si sami přerozdělíte podle vašich představ mezi virtuální servery. Získejte novou platformu pro Infrastructure as a Service (IaaS), která nabízí výpočetní výkon, síť a úložiště.
vysoký Výkon
Také virtuální věci musí mít kvalitní základ. O to více, pokud jsou na nich provozovány služby, na kterých vám záleží. Enterprise servery s Xeon procesory, 40Gbps networking a výkon progresivního SSD úložiště Nexenta to jednoznačně splňují.
Jednoduchý a moderní management
Žádné dlouhé a komplikované příkazy ze shellu. Vytváření nebo úprava parametrů virtuálních serverů je jen na pár kliknutí. Stejně tak síťová konfigurace a nastavení firewallu. Získejte přehledné, intuitivní a rychlé webové rozhraní pro vaši práci.
PROSÍM, NABÍDNĚTE SI

Vyberte si z našich konfigurací

Nebo si vyberte vlastní konfiguraci

VCPU
ks
345,60 / měsíc
RAM
GB
4179,60 / měsíc
SSD DISK
GB
1152,00 / měsíc
Veřejná IP
ks
486,00 / měsíc

Storage
GB
0,00 / měsíc
VDC

6163,20 / měsíc
Název VDC
Super, název je volný
Monitoring

Zákazník si monitoring řeší sám. Více o monitoringu »

24/7 sledování systému a aplikací s emailovou notifikací. Více o monitoringu »

Individuální
V ceně
Správa systémů

Operační systém a aplikace si zákazník spravuje sám. Více o správě systémů »

Pokročilý monitoring + proaktivní zásahy v případě problémů +2 hodiny prací administrátora Více o správě systémů »

Individuální
Zálohování

Data si zákazník zálohuje sám.

Zálohuje se celý virtuální server bez ohledu na využitá data jednou denně (1x za 24 hodin), většinou během nočních hodin

Individuální

/ měsíc

6163,20 / měsícCeny jsou uvedeny s 10% slevou při platbě na 12 měsíců a bez DPH. VDC a virtuální servery jsou plně ve správě zákazníka.
VŠECHNO, CO ČEKÁTE A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

VÝHODY VIRTUÁLNÍHO DATOVÉHO CENTRA

Online za pár minut
Ihned po výběru parametrů bude váš privátní cloud automaticky vytvořen a zpřístupněn. Následně si v něm můžete vytvářet virtuální servery a přiřazovat jim jednotlivé zdroje.
maximální flexibilita
Upravujte si jednoduchým a rychlým způsobem parametry virtuálního datového centra kdykoliv budete potřebovat. To vše z pohodlí intuitivního a přehledného WebAdminu.
Předvídejte a šetřete
Vaši spokojenost dokážeme uspokojit také lepší a výhodnější cenou. Stačí si objednat produkt předem na více měsíců a ušetříte nemalé náklady. Větší množství virtuálů je ekonomicky výhodnější, než samostatné VPS.
Floating IP
Efektivní a spolehlivé. Vaše datové centrum má vlastní síťový subnet a servery mezi sebou komunikují v rámci vnitřní sítě. Veřejnou IP přiřadíte pouze serverům, které ji opravdu potřebují.
Praktické snapshoty
Odložte si aktuální obraz vašeho virtuálního serveru, abyste se vyhnuli zbytečným problémům v budoucnosti. Se snapshoty můžete udělat klon serveru pro další škálování vašich služeb. Nikdy to nebylo jednodušší.
Vlastní operační systém
Používáte speciálně upravené linuxové distribuce? Žádný problém, stačí si připravit repozitář s vlastními diskovými obrazy. Jako operační systém je možné zvolit také Microsoft Windows, který umíme pokrýt licencí.
Transparentní cloud
S dashboardem máte přehled o využitých zdrojích. Ty volné můžete použít například pro testovací prostředí a v případě potřeby je přesunout do produkce. Neomezený root/admin přístup je plně ve vaší moci.
Garantovaný výkon
Pokud všechny objednané zdroje ihned nerozdělíte mezi jednotlivé virtuální servery, nemusíte se obávat, protože jsou stále rezervovány jen pro vás a čekají na vaše využití.
Vysoká dostupnost jako standard
Virtuální datové centrum obsahuje funkci high-availability (HA). To znamená, že v případě problému je virtuální server za běhu okamžitě zmigrován na jiný server v rámci datového centra.
MOHLI BYSTE POTŘEBOVAT

NEJOBLÍBENĚJŠÍ DOPLŇKOVÉ SLUŽBY

Cena individuální
Instalací serveru jeho životní pouť jen začíná. Aby perfektně fungoval, musíte se o něj dobře starat. To může být časově i znalostně poměrně náročné. My se o servery staráme s láskou už více než 10 let. Rádi převezmeme odpovědnost také za vás.
Cena individuální
Monitorujeme všechny systémové parametry potřebné pro chod - jako jsou odezva na konkrétních portech, diskový prostor, zátěž procesoru nebo množství volné paměti. Prostřednictvím e-mailu vás budeme okamžitě informovat o incidentech souvisejících s provozem vašeho serveru. Řešení vzniklých incidentů je však plně ve vaší režii, s výjimkou selhání hardwaru, o které se postaráme my. Monitoring je dostupný pro servery s Floating IP (veřejnou IP adresou).
Zálohování
Cena individuální
Opatrnosti není nikdy dost, a proto vám nabízíme možnost zálohování dat v jiném datacentru. Zálohování probíhá v pravidelných intervalech po vyhrazených optických linkách mezi datacentry. Zálohování je dostupné pro servery s Floating IP (veřejnou IP adresou).

Pro koho je vhodné VDC?


Virtuální datové centrum je vhodné pro každou organizaci, která má rozsáhlejší IT infrastrukturu, případně 3 až 4 stávající servery. Spočítejte si reálně využívané zdroje, očekávaný růst a hned víte, jaké parametry cloudu potřebujete.
VDC škáluje vertikálně i horizontálně. Je tedy pouze na vás, jaký design infrastruktury preferujete. Můžete přidávat CPU, operační paměť a diskovou kapacitu existujícím virtuálním serverům. Toto je oblíbené například při kampaních, kdy bývají webové aplikace více zatíženy. Případně přidáním dalšího serveru, například pomocí konfiguračního managementu nebo klonováním aplikačního nebo databázového virtuálu.
Vybudování takového privátního cloudu vlastními silami vyžaduje nemalé finanční a časové investice, nemluvě o technických znalostech. Ušetřete a nechte to na nás. Za výraznou konkurenční výhodu považujeme zkrácení času nasazení cloudu z měsíců na minuty. Žádná zdlouhavá konfigurace, testování a studování problematiky.
Open stackPříklad návrhu architektury virtuálních serverů ve Virtuálním datovém centru

Porovnání VPS vs. VDC

Virtuální privátní server
(VPS)
 • Jeden virtuální server

 • Možnost měnit parametry serveru

 • 1x veřejná IP

 • 1x snapshot zdarma, další za příplatek

 • předpřipravené operační systémy (oblíbené Linux distribuce a Windows Sever)

Virtuální datové centrum
(VDC)
 • větší množství virtuálních serverů

 • možnost měnit parametry jednotlivých serverů a přerozdělit je mezi sebou

 • vnitřní síť, možnost přiřadit veřejnou adresu (floating IP) pouze konkrétním serverům

 • neomezený počet snapshotů, vytvoření virtuálního serveru ze snapshotu (klonování)

 • vlastní obrazy operačních systémů

Rest API pro developery

Také k Virtuálnímu datovému centru můžete přistupovat pomocí API (zkratka pro Application Programming Interface) stejně, jako tomu je také u dalších našich služeb. V tomto případě jde přímo o API samotného OpenStacku, což ho umožnuje přímo integrovat s aplikacemi a nástroji třetích stran. Takový přístup jistě potěší každého vývojáře, který potřebuje automatizovat některé procesy nebo hlouběji integrovat náš cloud do svých aplikací.

OpenStack je lídrem a my průkopníkem

OpenStack je svobodná a otevřená softwarová platforma pro cloud computing. OpenStack je předním open-source projektem, na kterém participují největší technologické společnosti na světě. Otevřenost kódu zajišťuje transparentnost a flexibilitu platformy, která není závislá na konkrétních výrobcích nebo dodavatelích.
Za vývojem OpenStack stála od počátku společnost Rackspace a NASA. My ve WebSupportu patříme mezi průkopníky v používání OpenStacku na Slovensku a v Česku. Provozujeme na něm značnou část našich služeb a rádi přeneseme naše zkušenosti i do vašich projektů.
Využijte náš individuální přístup
Ať už potřebujete řešení na míru nebo se jenom ujistit ohledně nejasností, jsme tady pro vás. Neváhajte nás kontaktovat a určitě společně najdeme způsob, jak uspokojit vaše potřeby.
Eva Latáková
Key Account Manager
Na vaše otázky odpovídáme dříve, než je položíte.

Nejčastější otázky ohledně Virtuálního datového centra

Co je to VDC?
Virtuální datové centrum (nebo také virtuální privátní cloud) je efektivní řešení jak provozovat větší množství virtuálních serverů (VPS). Systémové zdroje přidělené VDC podle potřeby rozdělíte mezi jednotlivé virtuální servery.
Je možné měnit parametry VDC také v průběhu předplaceného období?
Ano, parametry Virtuálního datového centra si můžete kdykoliv sami upravit ve svém WebAdminu. Změny se projeví ihned po uhrazení cenového rozdílu. Pokud nejsou využity všechny systémové zdroje, je možná změna směrem dolů. Služba VDC je fakturována za měsíční odbobí, popřípadě za 6 resp. 12 měsíců s 5 nebo 10% slevou.
Jak dokážu spravovat moje VDC?
Administrace se odehrává na portálu, k jehož používání vám stačí moderní internetový prohlížeč. Předchozí zkušenosti s OpenStack jsou užitečné, ale nejsou nezbytné. V případě potřeby dokážeme zajistit veškerou operativu ke cloudovému prostředí a zákazník má přístup pouze na virtuální servery. Stačí nás kontaktovat na obchod@websupport.cz
Co když mám zájem o virtuální servery v rámci VDC, ale nedokážu si ho nastavit?
To není žádný problém. Adminstrace každého serveru vyžaduje řadu technických znalostí. Se službou Správa serverů vám poskytneme v daném časovém rozsahu plnohodnotnou asistenci při jeho správě. Pokud se o této službě chcete dozvědět více klikněte sem.
Mám zájem o provoz 1-2 VPS, je VDC vhodná služba pro mě?
Pokud neplánujete výrazné změny v nejbližší době, tak vám doporučujeme vybrat si z naší nabídky virtuálních privátních serverů, které nabízejí širokou škálu individuální konfigurace.
Rád bych své stávající VPS přesunul pod VDC, dokážete mi pomoci?
Určitě se vynasnažíme, stačí nás kontaktovat na obchod@websupport.cz
Mám plný root/administrátorský přístup k VDC?
Ano, do svého cloudového prostředí máte plný přístup, který neomezujeme - pokud si nepřejete správu od WebSupportu. Plný přístup jistě potěší každého pokročilého uživatele, který má rád vše pod kontrolou.
Jak jsou sdílené zdroje mezi virtuálními servery v rámci VDC?
Zdroje jsou přiděleny pouze konkrétnímu serveru, takže zde nedochází k žádným konfliktům.
Jaké jsou maximální limity služby?
Momentálně to je 1024 GB operační paměti, 200 vCPU, 4000 GB diskového uložiště na SSD a 20 veřejných IP adres.
Poskytujete také operační systémy od společnosti Microsoft?
Ano, Windows a také další software je možné licencovat v rámci Services Provider License Agreement (SPLA) na VDC. Software nemusíte vlastnit, ale je možné si ho pronajmout za měsíční poplatek, pro více informací nás kontaktujte na obchod@websupport.cz
Co znamená vysoká dostupnost služby?
Vysoká dostupnost (z anglického high-availability, zkráceně HA) je charakteristika systému, který se snaží maximalizovat úroveň provozního výkonu - nejčastěji co nejvyšší dostupnost systému v daném časovém období. V praxi to znamená, že vynakládáme co nejvyšší úsilí, aby vaše virtuální servery zůstaly bez výpadku a co nejdéle v produkci - díky live migraci, enterprise úložišti a plně redundantní síti bez SPOF (Single Point of Failure). Samozřejmě konfigurace provozovaných aplikací na samotném virtuálním serveru tak, aby poskytly co nejlepší odezvu a stabilitu, je již ve vašich rukou.
Nabízíte k VDC také IPv6 adresy?
Momentálně ne.

NENAŠLI JSTE, CO JSTE HLEDALI?

virtuální server
Cloudové řešení pro projekty, kde je výkon dedikovaného serveru zbytečný

Dedikovaný výkon je pro vás

Nadprůměrná dostupnost

Velké možnosti přizpůsobení

Zjistěte více informací
Dedikovaný server
Potřebujete spolehlivý dedikovaný server pro vaši aplikaci?

Špičkový hardware značky Dell

Proaktivní monitoring hardwaru

Nadstandardní redundance v ceně

Zjistěte více informací