1. Home
  2. Začínáme
  3. Migrace
  4. Přiřazení domény na The Hosting
  1. Home
  2. Hosting a web
  3. Základní nastavení hostingu
  4. Přiřazení domény na The Hosting
  1. Home
  2. Hosting a web
  3. Přiřazení domény na The Hosting

Přiřazení domény na The Hosting

Návod vhodný pro začátečníky

Prvním krokem s novým hostingem je přiřazení domény k hostingu. Tato akce vytvoří automaticky na servery všechny potřebné nastavení – vytvoří FTP účet, prostor pro databáze, emaily a také možnost administrace. Přiřadit ji můžete jako web nebo přesměrování.


Rozdíly

Pokiaľ si doménu pridáte ako web, k doméne bude priradený priestor pre web a FTP účet. Taktiež bude možné k doméne pridať emailové schránky a databázy. Presmerovanie zobrazí obsah domény, na ktorú bude smerovať. K doméne nebude možné vytvoriť FTP ani databázy, ale iba e-mailové schránky. 

Přidat jako web

Pro přidání domény na The Hosting je nutné přihlásit se do WebAdminu a v časti Služby kliknout na hostingovou službu. Po kliknutí na hostingovou službu se dostanete do přehledu hostingu, kde můžete přidat doménu velmi jednoduše kliknutím na Přidat novou doménu. 

Následně se Vám nabídne možnost přidat doménu jako web. Vyberete tuto možnost a změny uložíte kliknutím na Přiřadit. Přidání je znázorněné i níže:

V přehledu služby The Hosting vyberte „Přidat novou doménu“
Vyplňte název domény a vyberte typ přidání
Potvrďte kliknutím na Připojit

Přidat jako přesměrování

Postup je stejný jako u webového přiřazení. Po kliknutí na hostingovou službu se dostanete do přehledu hostingu, kde můžete přidat doménu velmi jednoduše kliknutím na Přidat novou doménu. 

Následně se Vám nabídne možnost přidat doménu jako přesměrování. Vyberete tuto možnost a změny uložíte kliknutím na Přiřadit. 

Nastavení přesměrování

Po úspěšném přidání domény je potřebné nastavit i samotné přesměrování. Postup jsme si popsali v návodu Přesměrování stránky.

Aktualizováno: 21 července, 2021

Byl tento článek užitečný?

Related Articles

Zákaznická podpora
24 hodin denně, 7 dní v týdnu
KONTAKTOVAT PODPORU